Kierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia społeczne

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Nauka na kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji to propozycja dla osób, które poważnie myślą o karierze dyplomatycznej w administracji rządowej. Poznaj unikatową propozycję z oferty Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Studia I stopnia kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji są nową propozycją w ofercie Uniwersytetu Śląskiego. Głównym celem kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji jest kształcenie przyszłych kadr m.in. dla placówek dyplomatycznych oraz instytucji międzynarodowych.

Podstawą programu na tym kierunku są nauki polityczne uzupełnione o zagadnienia prawa, ekonomii, socjologii, historii, a także psychologii.

Doskonała znajomość języków obcych to priorytet kształcenia. Studenci będą mieli do wyboru dwie specjalności:

  • Administracja rządowa i dyplomacja
  • Przywództwo w stosunkach międzynarodowych

Wykłady i zajęcia na specjalności Administracja rządowa i dyplomacja prowadzone będą w dwóch językach, polskim i angielskim. Wykłady i zajęcia na specjalności Przywództwo w stosunkach międzynarodowych prowadzone będą w całości w języku angielskim.

Ponadto, studenci uczyć się będą od podstaw języka francuskiego i języka hiszpańskiego z naciskiem na słownictwo specjalistyczne w zakresie stosunków międzynarodowych, administracji publicznej i dyplomacji.

Głównym celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pracy w administracji rządowej, służbie cywilnej, a przede wszystkim w polskich placówkach dyplomatycznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym europejskich.

Perspektywy zawodowe po kierunku międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji

Głównym celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pracy w administracji rządowej, służbie cywilnej, a przede wszystkim w polskich placówkach dyplomatycznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym europejskich.

Rekrutacja

język polski, matematyka, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru

Strona kierunku: MIĘDZYNARODOWE STUDIA NAUK POLITYCZNYCH I DYPLOMACJI , Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych uczelni w Polsce. Kształci obecnie blisko 35 000 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Sprawdź sam, jak wiele do zaoferowania ma uczelnia swoim przyszłym studentom w swoich kampusach w Katowicach, Cieszynie, Chorzowie i Sosnowcu – Uniwersytet Śląski. Uczelnia systematycznie rozwija ofertę dydaktyczną. Rokrocznie uruchamiane są kierunki i specjalności odpowiadające najnowszym trendom nauki i oczekiwaniom rynku pracy oraz pozwalające na pielęgnowanie indywidualnych zainteresowań studentów.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia