NoweStudia GdańskStudia podyplomoweStudia przyrodnicze

Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu – Uniwersytet Gdański

Studia podyplomowe Mitygacja i adaptacja do zmiany klimatu to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Gdańskiego (Centrum Zrównoważonego Rozwoju), Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

2-semestralne studia podyplomoweMitygacja i adaptacja do zmiany klimatu” to nowość w ofercie Centrum Zrównoważonego Rozwoju (Uniwersytet Gdański). Kadrę prowadzącą zajęcia stanowią wykładowcy trzech trójmiejskich Uczelni tworzących Związek Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita, czyli z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego oraz specjaliści zewnętrzni, którzy są ekspertami w danej dziedzinie.

Studia te mają na celu podniesienie kompetencji oraz umiejętności słuchaczy i słuchaczek w zakresie mitygacji czyli ograniczeniu wpływu działalności człowieka na powstawanie tzw. antropogenicznego efektu cieplarnianego. Studia służą pozyskaniu rozszerzonej wiedzy o zrównoważonym rozwoju w kontekście mitygacji i adaptacji do zmiany klimatu z elementami wiedzy z różnych dziedzin nauki: nauk społecznych, nauk ścisłych i przyrodniczych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk inżynieryjno-technicznych. Mają za zadanie dostarczyć narzędzi do potęgowania procesu adaptacji społeczeństwa, obszarów miast i wsi do zmian klimatu, w tym budowania partnerstw lokalnych/regionalnych pomiędzy jednostkami naukowymi, samorządem terytorialnym, przedstawicielami biznesu oraz ngo w łańcuchu poszukiwania praktycznych rozwiązań stanowiących narzędzia realizacji Europejskiego Zielonego Ładu oraz polityk krajowych i regionalnych z tym związanych.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UG

SPRAWDŹ trwające rekrutacje na STUDIA PODYPLOMOWE na UG

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia