Kierunki studiów OlsztynNoweRekrutacja na studiaRekrutacja OlsztynStudia filologiczneStudia Olsztyn

Na jakie studia filologiczne rekrutacja w Olsztynie?

Zbliża się konieczność ostatecznych decyzji: jakie studia wybrać. Jeśli interesują cię studia filologiczne w Olsztynie warto sprawdzić, jakie kierunki przygotowały uczelnie.

Rekrutację na studia filologiczne przeprowadzą w tym roku dwie uczelnie w Olsztynie. Będzie to Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz uczelnia niepubliczna należąca do Grupy Vistula: Olsztyńska Szkoła Wyższa.

Na studiach filologicznych w Olsztynie obok filologii angielskiej uczyć się można również innych języków obcych. Nie jest ich wiele, ale można poznać język niemiecki, język rosyjski. Kandydatów może zainteresować również unikatowy kierunek studiów, jakim jest lingwistyka dla biznesu.

Interdyscyplinarny kierunek studiów lingwistyka w biznesie, realizowany we współpracy Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Ekonomicznych, stanowi unikalną w skali kraju fuzję studiów lingwistycznych i ekonomicznych, która pozwala absolwentom połączyć wysokie kompetencje językowe z wiedzą z zakresu praktyki gospodarczej i wymiany międzynarodowej. Kształcenie oparte jest na modelu modułowym, a jego celem jest zapewnienie studentom zarówno wysokich kwalifikacji filologicznych, jak i ekonomicznych.

Wśród uczelni niepaństwowych swoje oferty studiów filologicznych posiadają Olsztyńska Szkoła Wyższa, która przygotowała indeksy na kierunkach filologia angielska.

Kierunki studiów filologicznych w Olsztynie

Brak dużego wyboru różnych filologii nie oznacza, że nie znajdziecie dla siebie dobrej oferty w Olsztynie. Jeśli interesuje was poznanie jednego z popularnych języków obcych to skutecznie uda wam się to zrealizować dzięki propozycjom UWM oraz OSW. Dowiedz się więcej o studiach filologicznych w Olsztynie, przeczytaj informacje o kierunkach.

Zasady rekrutacji na studia filologiczne w Olsztynie

By zostać przyjętym na studia filologiczne w Olsztyńskiej Szkole Wyższej warunkiem koniecznym jest w przypadku ubiegania się o przyjęcie na kierunek: filologia angielska pozytywna ocena z języka angielskiego na świadectwie maturalnym lub certyfikat językowy na poziomie B2.W przypadku niespełnienia tego wymogu warunkiem przyjęcia jest pozytywny wynik rozmowy predyspozycyjnej ze znajomości języka angielskiego.

O zasadach rekrutacji na UWM informacje znajdziecie na stronie https://rekrutacja.uwm.edu.pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji-0#axzz6xm3ouFDr.

Lista kierunków filologicznych w Olsztynie

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne w Olsztynie. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Zbliżające się wydarzenia