Kierunki studiów WarszawaStudia techniczneStudia Warszawa

Papiernictwo i poligrafia – Politechnika Warszawska

Wybierasz się na studia techniczne w Warszawie? Szczególnie interesują Cię technologie poligraficzne? Politechnika Warszawska ma najbogatsze doświadczenie w tym zakresie!

Studia na kierunku papiernictwo i poligrafia prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Technologiczny PW).

Politechnika Warszawska ma najdłuższe w Polsce tradycje kształcenia w zakresie technologii poligraficznych. W związku z intensywnym udziałem technik cyfrowych w poligrafii na Wydziale prowadzone są studia według elastycznego programu dostosowanego do zmian zachodzących w poligrafii światowej.

Studia na tym kierunku obejmują np. komputerowe przygotowanie publikacji, grafikę komputerową, cyfrowe metody wytwarzania form drukowych, techniki drukowania klasycznego i cyfrowego, cyfrowe systemy zarządzania produkcją.

Absolwent tego kierunku:

  • uzyskuje szeroką wiedzę z zakresu technologii poligraficznej i papierniczej oraz zastosowań technologii informacyjnych (IT) w nowoczesnej poligrafii;
  • po ukończonych studiach posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie zagadnień współczesnych technologii przygotowania, drukowania i wykańczania produkcji poligraficznej, a także procesów w których są stosowane zaawansowane technologie informacyjne i materiałowe oraz systemy sterowania automatycznego. Ponadto nabywa umiejętność posługiwania się nowoczesnymi technikami komputerowymi w dziedzinie przetwarzania informacji obrazowej i tekstowej oraz projektowania procesów technologicznych.

Perspektywy zawodowe:

  • duże i małe zakłady poligraficzne, wydawnicze i agencje reklamowe;
  • jednostki badawczo-naukowe przemysłu poligraficznego;
  • przedstawicielstwa handlowe firm krajowych i zagranicznych pracujące dla przemysłu poligraficznego.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.wip.pw.edu.pl

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Budownictwo w Warszawie

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Warszawie? Wiedza z perspektywą atrakcyjnego zatrudnienia.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia