Psychologia – Uniwersytet Opolski
Zależnie od wybranego modułu kształcenia, studenci psychologii na Uniwersytecie Opolskim mogą specjalizować się w zakresie psychologii pracy i biznesu, zdrowia i pomocy psychologicznej lub wybierają trzecią opcję – moduł nauczyciel psycholog.
Studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia, które proponuje Uniwersytet Opolski, zapewniają gruntowne teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu psychologa.
Podczas różnych kursów student zdobywa wiedzę z zakresu psychologii teoretycznej (np. psychologii ogólnej, rozwojowej) oraz – w ramach modułów – stosowanej (np. psychologii reklamy, psychologii uzależnień). Wiedza teoretyczna łączona jest z praktycznym zastosowaniem w diagnozie psychologicznej, poradnictwie psychologicznym oraz rozwiązywaniu problemów życia społecznego. Instytut oferuje zajęcia fakultatywne wybierane przez studenta zgodnie z zainteresowaniami oraz możliwości uczestnictwa w wyjazdach szkoleniowo-dydaktycznych.
Student opanowuje również wiedzę z takich dziedzin jak biologiczne podstawy zachowania człowieka, filozofia, czy socjologia. Absolwent jest dobrze przygotowany do prowadzenia badań naukowych, szczególnie dzięki zdobytej wiedzy z zakresu metodologii ze statystyką oraz psychometrii.
Moduły kształcenia:
- Moduł pracy i biznesu
- Moduł zdrowia i pomocy psychologicznej
- Moduł nauczyciel psycholog
A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów psychologii?
Studia dają uprawnienia do pracy na stanowisku psychologa we wszystkich placówkach (instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje biznesowe i społeczne, media, poradnie psychologiczne, gabinety prywatne, szpitale, szkoły, zakłady wychowawcze i opiekuńcze, uczelnie, policja, więziennictwo, wojsko, itd.), w których zatrudniani są psychologowie.
Absolwenci są przygotowani do działań diagnostycznych, doradczych, interwencyjnych i szkoleniowych w środowisku edukacyjnym, organizacji, biznesie, firmie consultingowej i doradczej.
Znajdują zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia (szpitale psychiatryczne, poradnie zdrowia psychicznego, ośrodki terapii nerwic, hospicja, domy opieki), w placówkach oświatowych (przedszkolach i szkołach, świetlicach socjoterapeutycznych, poradniach rodzinnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ośrodkach opiekuńczych i wychowawczych), ośrodkach interwencji kryzysowej (przemoc, katastrofy, próby samobójcze) w ośrodkach zajmujących się profilaktyką i leczeniem różnych uzależnień (np. od narkotyków, alkoholu czy komputera), w placówkach świadczących pomoc psychologiczną ludziom bezrobotnym, niepełnosprawnym.
Strona kierunku: PSYCHOLOGIA , Uniwersytet Opolski
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia psychologiczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne w Polsce.
Czytaj również
Studia psychologiczne w Poznaniu
Psychologia w biznesie – Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
Psychologia w biznesie – Uniwersytet WSB Merito Chorzów
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:
Studia w Opolu
Kierunki studiów w Opolu
Rekrutacja na studia w Opolu
Uczelnie Opole
Udostępnij: