Kierunki studiów BiałystokNoweRankingirekrutacja 2023Rekrutacja BiałystokRekrutacja na studiaStudia BiałystokTOP Białystok

Ranking kierunków na Uniwersytecie w Białymstoku

Dobiegła końca pierwsza tura rekrutacji na UwB. Jak wygląda ranking kierunków na Uniwersytecie w Białymstoku? Sprawdź, które kierunki najchętniej wybierali kandydaci!

W odróżnieniu od wielu polskich uniwersytetów, na których pod względem popularności zwyciężą psychologia, najwięcej chętnych na UwB miał kierunek prawo. Ranking kierunków na Uniwersytecie w Białymstoku pod względem popularności uzupełniają takie kierunki jak: filologia angielska,  ekonomia, zarządzanie i kryminologia.

Ranking kierunków na UwB

  • prawo (488 chętnych)
  • filologia angielska (452 chętnych)
  • ekonomia (441 chętnych)
  • zarządzanie (364 chętnych)
  • kryminologia (353 chętnych)

Trochę inaczej wygląda lista kierunków, gdy uwzględni się liczbę kandydatów na jedno miejsce. Największa konkurencja na kryminologii, o jedno miejsce rywalizuje najwięcej chętnych – ponad 14. Spora konkurencja jest także na filologii angielskiej z językiem hiszpańskim (ponad 8 osób na miejsce) oraz na kierunku bezpieczeństwo i prawo (wskaźnik wynosi 6,5 osoby na miejsce).

W sumie, z myślą o nowych studentach Uniwersytet w Białymstoku na rok akademicki 2023/2024 przygotował 4600 miejsc na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W IRK zarejestrowanych zostało prawie 5 tysięcy zgłoszeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia