Kierunki studiów GdańskStudia artystyczneStudia Gdańsk

Rzeźba – kierunek studiów w Gdańsku

Interesuje Cię kształt oraz forma otaczającej nas rzeczywistości? Studia na kierunku Rzeźba pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności m.in. z zakresu projektowania 3D oraz pracy z takimi materiałami jak drewno, kamień, ceramika, metal, czy tworzywa sztuczne.

Rzeźba – to propozycja studiów jednolitych magisterskich, które ma w swojej ofercie Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kierunek ten jest dedykowany osobom wrażliwym na kształt i formę otaczającej nas rzeczywistości. Kształcenie artystyczne jest nacechowane wiarą w siłę i aktualność tej dyscypliny sztuk – od stuleci inspirującej, dynamicznej i poszerzającej granice. Studia na kierunku Rzeźba pozwolą w sposób niezwykle pełny wyrazić swój indywidualny stosunek do świata i sztuki.

W programie m.in. podstawy technologii projektowania 3D, intermediów, sztukatorstwa, tworzyw sztucznych, ceramiki, metalu, kamienia, czy drewna, jak również technologia projektowania 3D.

Absolwenci kierunku Rzeźba odnoszą sukcesy artystyczne w kraju i za granicą, niektórzy pracują na macierzystej uczelni jak również na innych uczelniach o pokrewnych kierunkach. Studentów i absolwentów Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku, zawsze cechowała niezwykła kreatywność i niebanalne sposoby rozwiązywania zadań oraz determinacja w dążeniu do wytyczonych celów. Wszelkie indywidualne walory ubogacone umiejętnością pracy zespołowej, która szczególnie dotyczy studentów kierunku Rzeźba, sprawiają, że absolwenci z sukcesami kierują lub pracują w zespołach autorskich, jak również indywidualnie osiągają najwyższe artystyczne cele.

Wybieram Rzeźbę (folder promocyjny) – pobierz

Odwiedź stronę ASP w Gdańsku oraz stronę kierunku Rzeźba na Facebooku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia artystyczne Gdańsk. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Intermedia w Gdańsku

Interesujesz się fotografią, wideo, instalacjami artystycznymi, wykorzystaniem nowych mediów w…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia