Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia filologiczne

Specialized English for Business – UJD w Częstochowie

Specialized English for Business to nowa propozycja studiów II stopnia prowadzonych w języku angielskim przez Wydział Humanistyczny UJD.

Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie od roku akademickiego 2023/2024 uruchomi nowy kierunek studiów II stopnia (prowadzony w języku angielskim) – Specialized English for Business.

Program studiów zapewnia rozwój kompetencji kluczowych, w tym – kompetencji cyfrowych. Innowacją kierunku są przedmioty mające związek z częstymi zmianami współczesnej gospodarki, a tym samym – na dzisiejszym rynku pracy, m.in:

  • Practical English, Advanced Business Writing Skills, English for Public Speaking and Self-Presentation oraz English for Debates;
  • Entrepreneurship and Marketing Specialized English, Business Plan – Workshop oraz Intellectual Property Protection;
  • Specialized English for Labour Market oraz Business Activity and (De-)globalization;
  • Basic Tools for Critical Thinking oraz Logic, Reasoning and Argumentation;
  • Social Psychology, Business Ethics oraz Information Technology in Linguistic Research.

Autorski program studiów integruje teoretyczne i praktyczne przygotowanie w zakresie języka angielskiego w szeroko pojętej przestrzeni biznesowej na poziomie C1+ z takimi kluczowymi kompetencjami jak inicjatywność, umiejętności pracy w zespole, innowacyjność, samodzielność planowania, myślenie krytyczne oraz tzw. labour agility. Przedmioty z zakresu nauk społecznych wspomagające kształcenie przybliżają absolwentowi zjawiska synergii, zrównoważonego rozwoju i integracji.

Chcąc podkreślić dostosowanie kierunku Specialized English for Business do warunków prowadzenia biznesu na współczesnym rynku pracy, w programie studiów uwzględniono praktyki odbywające się na stanowiskach zapewniających wykorzystanie zaawansowanego i specjalistycznego języka angielskiego. Internacjonalizację na kierunku zapewni kształcenie w zakresie dodatkowego biznesowego języka obcego na poziomie B2+: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub chińskiego – do wyboru przez studentów. Innowacyjny dobór treści programowych sprzyja konkurencyjności w miejscu pracy o charakterze międzynarodowym: przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UJD W CZĘSTOCHOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia