Kierunki studiów Toruńrodzaje studiów ToruńStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Studia filologiczne w Toruniu

Chcesz studiować kierunek filologiczny w Toruniu? Zwróć uwagę na ofertę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Właśnie na Wydziale Humanistycznym UMK znajdziesz dla siebie najlepsze propozycje w kategorii studia filologiczne. Od filologii angielskiej po lingwistykę stosowaną.

Wśród toruńskich uczelni niepaństwowych próżno szukać możliwości studiowania kierunków filologicznych. Studia filologiczne – i to całkiem spory ich wybór – ma w swojej ofercie Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Ale jest spory, więc jest nad czym myśleć. Może najpopularniejszy kierunek filologiczny, czyli filologia angielska? A może propozycję z gatunku orientalnych – japonistykę? Warto wybierać starannie uwzględniając własne zainteresowania i myśląc przynajmniej trochę o perspektywach zawodowych.

Kierunki studiów filologicznych w Toruniu

Kierunków filologicznych w Toruniu jest naprawdę sporo. Miłośnicy języka obcych mają duży wybór. Można skutecznie i z powodzeniem uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego.

Na filologii angielskiej:

W trakcie zajęć dydaktycznych student nabywa umiejętności i kompetencje poprawnego wykorzystania języka angielskiego w zakresie komunikacji w różnych sytuacjach społecznych, rozumienia i tworzenia tekstów anglojęzycznych zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie, swobodnego wyrażania złożonych sądów i opinii, a także posługiwania się językiem naukowym.

Dla zainteresowanych językami słowiańskimi – język rosyjski. Miłośnicy starożytności zwrócą uwagę na kierunek filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie.

Szczerze – to humanistyczne studia dla ludzi odważnych, pracowitych i gotowych na wyzwania. Nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu ;).
Proponujemy Ci dwie specjalności: filologię klasyczną, czyli najstarszy na świecie kierunek studiów filologicznych, oraz wiedzę o kulturze śródziemnomorskiej.

Jeśli myślisz o rozsmakowaniu się w oriencie najlepszym wyborem będzie japonistyka.

nauka na japonistyce to nie tylko wspaniała przygoda, ale także sumienna praca, wymagająca cierpliwości i systematyczności. Te cechy są szczególnie istotne przy nauce pisma japońskiego. W czasie studiów poznasz także m.in. dzieje Japonii, historię literatury i kultury japońskiej, a także zwyczaje i religie Japończyków.

Lista kierunków filologicznych w Toruniu 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia