Studia filologiczne w Toruniu

Chcesz studiować kierunek filologiczny w Toruniu? Zwróć uwagę na ofertę Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Właśnie na Wydziale Humanistycznym UMK znajdziesz dla siebie najlepsze propozycje. Od filologii angielskiej po lingwistykę stosowaną.

Wśród uczelni niepaństwowych próżno szukać możliwości studiowania kierunków filologicznych. Lista kierunków na UMK musi wystarczyć jako wybór. Ale jest spory, więc jest nad czym myśleć. Może najpopularniejszy kierunek filologiczny, czyli filologia angielska? A może propozycję z gatunku orientalnych – japonistykę? Warto wybierać starannie uwzględniając własne zainteresowania i myśląc przynajmniej trochę o perspektywach zawodowych.

Kierunki studiów filologicznych w Toruniu

Kierunków filologicznych w Toruniu jest naprawdę sporo. Miłośnicy języka obcych mają duży wybór. Można skutecznie i z powodzeniem uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego.

Na filologii angielskiej:

W trakcie zajęć dydaktycznych student nabywa umiejętności i kompetencje poprawnego wykorzystania języka angielskiego w zakresie komunikacji w różnych sytuacjach społecznych, rozumienia i tworzenia tekstów anglojęzycznych zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie, swobodnego wyrażania złożonych sądów i opinii, a także posługiwania się językiem naukowym.

Dla zainteresowanych językami słowiańskimi – język rosyjski. Miłośnicy starożytności zwrócą uwagę na kierunek filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie.

Szczerze – to humanistyczne studia dla ludzi odważnych, pracowitych i gotowych na wyzwania. Nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu ;).
Proponujemy Ci dwie specjalności: filologię klasyczną, czyli najstarszy na świecie kierunek studiów filologicznych, oraz wiedzę o kulturze śródziemnomorskiej.

Jeśli myślisz o rozsmakowaniu się w oriencie najlepszym wyborem będzie japonistyka.

nauka na japonistyce to nie tylko wspaniała przygoda, ale także sumienna praca, wymagająca cierpliwości i systematyczności. Te cechy są szczególnie istotne przy nauce pisma japońskiego. W czasie studiów poznasz także m.in. dzieje Japonii, historię literatury i kultury japońskiej, a także zwyczaje i religie Japończyków.

Lista kierunków filologicznych w Toruniu:

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia