Kierunki studiów Gdańskrodzaje studiów GdańskStudiaStudia GdańskStudia humanistyczne

Studia humanistyczne w Gdańsku

Czy kandydaci znajdą studia humanistyczne w Gdańsku? Gdańsk ma dla humanistów bogatą ofertę kierunków humanistycznych. Najwięcej propozycji dla kandydatów przygotował oczywiście Uniwersytet Gdański, który w swojej ofercie posiada zarówno studia typowo humanistyczne jak i filologiczne, historyczne itp.

Uniwersytet Gdański przygotował dla kandydatów na studia humanistyczne wiele ciekawych propozycji. W zakresie oferty kierunków typowo humanistycznych warto zwrócić uwagę na przykładowe propozycje: studiów: WIEDZA O FILMIE I KULTURZE AUDIOWIZUALNEJ, WIEDZA O TEATRZE, KULTUROZNAWSTWO (Wydział Filologiczny UG).

Filozofia na Uniwersytecie Gdańskim

Studia na kierunku filozofia, proponowanym przez UG, kształcą umiejętności krytycznego myślenia, niestandardowego rozwiązywania problemów, analizy tekstów filozoficznych, sztuki dyskusji, formułowania własnych przekonań i ich uzasadniania.

Absolwent będzie przygotowany do analizy klasycznych problemów filozoficznych (istoty bytu, granic i prawdziwości poznania, istoty sztuki oraz wartości, istoty człowieka, relacji umysł-mózg, istoty czasu, przestrzeni, materii; genezy i granic życia), jak i rozumienia i oceny zjawisk, które pojawiają się we współczesnym świecie: problemu inżynierii genetycznej, problemu sprawiedliwości społecznej, problemów społeczeństwa wielokulturowego.

Absolwenci filozofii znajdują zatrudnienie w:

  • instytucjach kulturalnych (animator kultury, pracownik mediów, galerii, muzeów, krytyk sztuki, rzecznik prasowy)
  • placówkach opiekuńczych i oświatowych (nauczyciel filozofii, logiki, etyki w szkolnictwie podstawowym i średnim – po uzupełnieniu wykształcenia pedagogicznego).

Etnologia na Uniwersytecie Gdańskim

Kierunek etnologia (antropologia kulturowa) na UG to propozycja studiów, które umożliwiają poznawanie i zrozumienie innych kultur. We współczesnym wielokulturowym świecie umiejętność porozumienia się z ludźmi o odmiennej kulturze, religii czy obyczajach, jest ważnym atutem. Będziesz dobrze orientować się w mechanizmach rządzących współczesnym światem. Zyskasz szerokie humanistyczne wykształcenie oraz konkretne umiejętności praktyczne – kontaktu i pracy z ludźmi, komunikacji międzykulturowej, krytycznej analizy oraz jakościowych badań społecznych.

Perspektywy zawodowe:

  • instytucje kultury,
  • międzynarodowe agendy pomocowe,
  • agencje marketingowe badające rynek,
  • ośrodki badań opinii publicznej i zachowań konsumenckich.


Dowiedz się więcej o humanistycznych kierunkach studiów w Gdańsku, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów humanistycznych w Gdańsku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Gdańsk. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia