Kierunki studiów Toruńrodzaje studiów ToruńStudiaStudia techniczneStudia Toruń

Studia techniczne w Toruniu

Studia techniczne w Toruniu to oferta ograniczona do propozycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu WSB Merito Toruń i WSG z Bydgoszczy. Chyba bliskość Politechniki Bydgoskiej przesądza o tym, że ofertę toruńskich uczelni trudno uznać za imponującą.

Typowo inżynierskie kierunki to automatyka i robotyka oraz inżynieria zarządzania. Mniej z techniką ma wspólnego kierunek architektura wnętrz na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ale pomimo to wprowadziliśmy go na listę. Dlaczego, przeczytaj poniżej. Poznaj także inne kierunki prezentowane jako studia techniczne!

Architektura wnętrz to kierunek artystyczny z solidną podbudową teoretyczną, przygotowujący do kreatywnej i satysfakcjonującej działalności designerskiej, skupionej na projektowaniu wnętrz i ich wystrojów. Na architekturze wnętrz rozwiniesz swój temperament twórczy i wyobraźnię przestrzenną. Studia uczą dokumentacji i inwentaryzacji, uczulają na problemy techniczne, standardy i normy, aspekty prawne, związane z architekturą.

Na toruńskich uczelniach znajdziecie więcej kierunków związanych z informatyką, logistyką i naukami ścisłymi niż stricte technicznymi.

Automatyka i robotyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

Automatyka i robotyka (kierunek studiów proponuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) jest nauką inżynieryjno-techniczną zajmującą się sterowaniem otaczającymi nas urządzeniami technicznymi, procesami technologicznymi oraz maszynami, w tym robotami. Automatyzacja i robotyzacja rozwija technologię wytwarzania, umożliwia budowę zaawansowanych maszyn i linii technologicznych. Eliminuje uciążliwą pracę fizyczną, poprawia efektywność produkcji, umożliwia wręcz personalizację produkowanych wyrobów. 

Dzięki znajomości programowania nowoczesnych sterowników przemysłowych, robotów, maszyn oraz ogólnej wiedzy na temat automatyki i robotyki absolwenci UMK znajdują zatrudnienie w wielu zakładach przemysłowych zarówno na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, jak również na terenie całego kraju.

Inżynieria zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito Toruń

Na studiach na kierunku inżynieria zarządzania, które prowadzi Uniwersytet WSB Merito Toruń, nauczysz się wykorzystywać podstawową wiedzę inżynierską w wielu różnych branżach. Zdobędziesz fachową wiedzę z zakresu inżynierii zarządzania, możliwą do wykorzystania w przedsiębiorstwach z wielu różnych dziedzin gospodarki. Nauczysz się również posługiwać specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym i wykorzystywać je w zarządzaniu różnymi procesami produkcyjnymi i usługami. Zrozumiesz także zasady funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw.

Specjalności:

  • Inżynier automatyzacji i robotyzacji,
  • Inżynier bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Inżynier zarządzania inwestycjami budowlanymi,
  • Inżynier zarządzania procesami produkcyjnymi.

Dowiedz się więcej o technicznych kierunkach studiów dostępnych w Toruniu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy!

Kierunki studiów technicznych w Toruniu 2024

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Toruń. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Toruń.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia