Studia techniczne w Toruniu

Kierunki studiów technicznych w Toruniu to oferta ograniczona do propozycji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Wyższej Szkoły Bankowej. Chyba bliskość Politechniki Bydgoskiej przesądza o tym, że ofertę toruńskich uczelni trudno uznać za imponującą.

Typowo inżynierskie kierunki to automatyka i robotyka oraz inżynieria zarządzania. Mniej z techniką ma wspólnego kierunek architektura wnętrz na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ale pomimo to wprowadziliśmy go na listę. Dlaczego, przeczytaj poniżej.

Architektura wnętrz to kierunek artystyczny z solidną podbudową teoretyczną, przygotowujący do kreatywnej i satysfakcjonującej działalności designerskiej, skupionej na projektowaniu wnętrz i ich wystrojów. Na architekturze wnętrz rozwiniesz swój temperament twórczy i wyobraźnię przestrzenną. Studia uczą dokumentacji i inwentaryzacji, uczulają na problemy techniczne, standardy i normy, aspekty prawne, związane z architekturą.

Na toruńskich uczelniach znajdziecie więcej kierunków związanych z informatyką, logistyką i naukami ścisłymi niż stricte technicznymi.

Kierunki studiów technicznych w Toruniu 2023

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Toruń. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Toruń.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia