Kierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia techniczne

Systemy sterowania inteligentnymi budynkami – Politechnika Łódzka

Inżynierskie studia na kierunku systemy sterowania inteligentnymi budynkami to szansa na zdobycie wykształcenia w dynamicznie rozwijającym się trendzie gospodarki. Poznaj interdyscyplinarne studia przyszłości.

Do naszej codzienności przenika to, co kiedyś wydawało się wyłącznie domeną światów fantazji. Inteligentne miasta, inteligentne budynki to rzeczywistość, która zaczyna nas otaczać. Z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu inteligentnego budownictwa. Poznaj dokładniej kierunek systemy sterowania inteligentnymi budynkami.

Tylko połączenie wiedzy z zakresu elektrotechniki, budownictwa, architektury oraz inżynierii środowiska daje interdyscyplinarne kompetencje wymagane dla skutecznego wykonywania zadań z zakresu projektowania, programowania oraz integracji systemów zarządzania w inteligentnych i energooszczędnych budynkach.

W programie studiów przedmioty z branży elektrycznej, nowoczesnych systemów zarządzania energią oraz instalacji systemów energii odnawialnej. Znaczna ilość przedmiotów z zakresu sterowników programowalnych oraz systemów kontrolno – pomiarowych daje absolwentowi umiejętności możliwe do wykorzystania w wielu pokrewnych branżach.

Specjalności: 

 • integracja systemów automatyki budynkowej – obejmująca szereg zagadnień wewnątrz oraz w bliskim obrębie inteligentnego budynku;
 • integracja systemów pomiarowych w instalacjach i sieciach elektroenergetycznych – związany z wizją inteligentnego budynku w inteligentnym mieście, zasilanego z inteligentnych sieci energetycznych.

Co zyskujesz?: 

 • kompetencje związane z projektowaniem systemów automatyki budynkowej, wykorzystując czujniki i sensory, oraz programując urządzenia zasilające te systemy,
 • umiejętność realizacji pomiarów wielkości elektrycznych, z wykorzystaniem sprzętu i oprogramowania,
 • umiejętność przygotowania dokumentacji technicznej, posługując się specjalistycznymi narzędziami informatycznymi,
 • przygotowanie do rozwiązywania interdyscyplinarnych zadań podczas pracy w grupie a także kierowanie jej pracami,
 • wiedzę o dobrze rodzaju odnawialnych źródeł energii, projektowaniu i modernizacji systemów zasilania oraz instalacji budynkowych,
 • umiejętność dokonania auditingu, oceny i przeprowadzenia certyfikacji energetycznej budynku,
 • udział w zajęciach z projektu kompetencyjnego, wykorzystując metody projektowe (PBL i Design Thinking) związanego z rzeczywistymi problemami inżynierskimi.

Perspektywy zawodowe: 

 • laboratoria badawczo-rozwojowe i biura konstrukcyjne w zakładach produkujących układy automatyki budynkowej,
 • praca w charakterze lub programisty urządzeń stosowanych w inteligentnym budynku,
 • praca w charakterze eksperta wykonującego auditing energetyczny budynków,
 • rozwój naukowy.

Kierunek międzywydziałowy, realizowany przez trzy Wydziały PŁ: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki; Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.

Strona kierunku: SYSTEMY STEROWANIA INTELIGENTNYMI BUDYNKAMI , Politechnika Łódzka

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Łódzka

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia