Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia informatyczneStudia PoznańStudia techniczne

Sztuczna inteligencja – Artificial Intelligence – Politechnika Poznańska

Studia na kierunku Sztuczna inteligencja / Artificial Intelligence otwierają przed absolwentami szerokie perspektywy zawodowe w najnowocześniejszych sektorach przemysłu i biznesu.

Kierunek studiów Sztuczna inteligencja / Artificial Intelligence, który ma w swojej ofercie Politechnika Poznańska, to propozycja studiów inżynierskich skupiających się wokół rozwoju technologii inspirowanej sposobem wykorzystania przez ludzi ich systemu nerwowego i ciał po to, by odczuwać, uczyć się, wnioskować oraz podejmować decyzje.

Predyspozycje kandydata:

  • bardzo dobre oceny z matematyki ,
  • zainteresowanie informatyką i dziedzinami pokrewnymi,
  • zdolność logicznego myślenia.

W kategoriach sztucznej inteligencji interpretuje się wszystkie działania zmierzające do tworzenia modeli zachowań inteligentnych oraz uczynienia maszyn inteligentnymi. 

Studiując na kierunku Sztuczna inteligencja (prowadzonym w języku angielskim) pozyskasz wiedzę teoretyczną dotyczącą kluczowych zagadnień informatyki z obszaru sztucznej inteligencji i nabędziesz umiejętności praktyczne w zakresie: algorytmiki, uczenia maszynowego i sieci neuronowych, analizy i eksploracji danych, pozyskiwania i przetwarzania informacji, technik optymalizacji i analizy decyzji, a także wykorzystania sztucznej inteligencji w robotyce.

Perspektywy zawodowe:

  • krajowe i międzynarodowe firmy/koncerny informatyczne,
  • krajowe i międzynarodowe ośrodki badawczo-rozwojowe,
  • instytucje i przedsiębiorstwa wykorzystujące nowoczesne inteligentne technologie.

Kierunek Sztuczna inteligencja w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia