Sztuczna inteligencja w biznesie w Lublinie
Studia inżynierskie na kierunku sztuczna inteligencja w biznesie przygotowują specjalistów, którzy w przyszłej pracy zawodowej będą realizować proces aplikacji sztucznej inteligencji w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Sztuczna inteligencja w biznesie to nowy kierunek studiów, który proponuje kandydatom Politechnika Lubelska (Wydział Zarządzania). Studia łączą wiedzę z obszaru uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji z wiedzą o funkcjonowaniu i procesach realizowanych przez przedsiębiorstwa oraz o zjawiskach zachodzących w ich otoczeniu.
Absolwent kierunku łączy wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, współpracy z zespołem oraz metod i technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w celu zaprojektowania, wdrożenia oraz stosowania rozwiązań odpowiadających wymaganiom, jak również problemom informacyjnym i decyzyjnym przedsiębiorstw.
Wyraźny nacisk położono przy tym na pomiar i diagnozę procesów realizowanych przez podmiot, a także obecnych w jego otoczeniu, jak również na ocenę jakości pozyskiwanych informacji, możliwości ich wykorzystania w procesach analitycznych, a także na zasady i perspektywy wykorzystania pozyskiwanej wiedzy przy podejmowaniu decyzji zarządczych.
W trakcie studiów nauczysz się:
- jak funkcjonuje współczesne przedsiębiorstwo, jak jest zorganizowane i jakie występują w nim procesy;
- na czym polega organizacja i zarządzanie produkcją, logistyka, marketing, zarządzanie relacjami z klientem czy finanse i rachunkowość, jakie realizują zadania oraz jak organizować i zarządzać ich funkcjonowaniem;
- tego, jakie są źródła informacji w przedsiębiorstwie i jego otoczeniu, jakich dostarczają danych, jak te dane pozyskiwać, przedstawiać i wykorzystywać w działalności menedżerskiej;
- podstaw matematycznych i statystycznych niezbędnych do zrozumienia i wykorzystywania metod sztucznej inteligencji;
- istoty, podstaw technicznych i matematycznych oraz perspektyw uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także stosowania podstawowych i zaawansowanych metod z tego zakresu, w tym metod uczenia głębokiego, dekompozycji i ekstrakcji cech, czy wyszukiwania i klasyfikowania danych;
- implementacji metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w celu rozwiązywania realnych problemów biznesowych, na przykład z obszaru diagnostyki przemysłowej, badań i modelowania zachowania konsumenta, prognozowania ekonometrycznego oraz finansowego, logistyki czy wspomagania decyzji;
- programowania w językach Python i R, pracy z bazami i hurtowniami danych oraz wybranych aspektów projektowania infrastruktury technicznej.
- zarządzania projektami oraz organizacji pracy zespołów.
Perspektywy zawodowe:
- sterowanie i optymalizacja procesów produkcyjnych,
- pozyskiwanie i przetwarzanie informacji rynkowych i marketingowych,
- wsparcie i automatyzacja decyzji menedżerskich,
- pozyskiwanie wiedzy o procesach zewnętrznych i wewnętrznych organizacji.
Kierunek sztuczna inteligencja w biznesie w Lublinie
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia z zarządzania Lublin. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Zarządzanie i inżynieria produkcji w Bydgoszczy
Zarządzanie – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Zarządzanie – Uniwersytet Łódzki
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:
Studia w Lublinie
Kierunki studiów w Lublinie
Rekrutacja na studia w Lublinie
Uczelnie Lublin
Udostępnij: