Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia z zarządzania

Sztuczna inteligencja w biznesie w Lublinie

Studia inżynierskie na kierunku sztuczna inteligencja w biznesie przygotowują specjalistów, którzy w przyszłej pracy zawodowej będą realizować proces aplikacji sztucznej inteligencji w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Sztuczna inteligencja w biznesie to nowy kierunek studiów, który proponuje kandydatom Politechnika Lubelska (Wydział Zarządzania). Studia łączą wiedzę z obszaru uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji z wiedzą o funkcjonowaniu i procesach realizowanych przez przedsiębiorstwa oraz o zjawiskach zachodzących w ich otoczeniu.

Absolwent kierunku łączy wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, współpracy z zespołem oraz metod i technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w celu zaprojektowania, wdrożenia oraz stosowania rozwiązań odpowiadających wymaganiom, jak również problemom informacyjnym i decyzyjnym przedsiębiorstw.

Wyraźny nacisk położono przy tym na pomiar i diagnozę procesów realizowanych przez podmiot, a także obecnych w jego otoczeniu, jak również na ocenę jakości pozyskiwanych informacji, możliwości ich wykorzystania w procesach analitycznych, a także na zasady i perspektywy wykorzystania pozyskiwanej wiedzy przy podejmowaniu decyzji zarządczych.

W trakcie studiów nauczysz się:

 • jak funkcjonuje współczesne przedsiębiorstwo, jak jest zorganizowane i jakie występują w nim procesy;
 • na czym polega organizacja i zarządzanie produkcją, logistyka, marketing, zarządzanie relacjami z klientem czy finanse i rachunkowość, jakie realizują zadania oraz jak organizować i zarządzać ich funkcjonowaniem;
 • tego, jakie są źródła informacji w przedsiębiorstwie i jego otoczeniu, jakich dostarczają danych, jak te dane pozyskiwać, przedstawiać i wykorzystywać w działalności menedżerskiej;
 • podstaw matematycznych i statystycznych niezbędnych do zrozumienia i wykorzystywania metod sztucznej inteligencji;
 • istoty, podstaw technicznych i matematycznych oraz perspektyw uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, a także stosowania podstawowych i zaawansowanych metod z tego zakresu, w tym metod uczenia głębokiego, dekompozycji i ekstrakcji cech, czy wyszukiwania i klasyfikowania danych;
 • implementacji metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w celu rozwiązywania realnych problemów biznesowych, na przykład z obszaru diagnostyki przemysłowej, badań i modelowania zachowania konsumenta, prognozowania ekonometrycznego oraz finansowego, logistyki czy wspomagania decyzji;
 • programowania w językach Python i R, pracy z bazami i hurtowniami danych oraz wybranych aspektów projektowania infrastruktury technicznej.
 • zarządzania projektami oraz organizacji pracy zespołów.

Perspektywy zawodowe:

 • sterowanie i optymalizacja procesów produkcyjnych,
 • pozyskiwanie i przetwarzanie informacji rynkowych i marketingowych,
 • wsparcie i automatyzacja decyzji menedżerskich,
 • pozyskiwanie wiedzy o procesach zewnętrznych i wewnętrznych organizacji.

Szczegółowe informacje o tym kierunku znajdziesz na stronie: https://sib.pollub.pl

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia z zarządzania Lublin. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia