Kierunki studiów ŁódźStudia ŁódźStudia medyczne

Techniki dentystyczne – Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Techniki dentystyczne pierwszego stopnia to kierunek o profilu praktycznym. Ponad połowa zajęć według programu studiów koncentruje się na kształtowaniu umiejętności praktycznych.

Studia na kierunku techniki dentystyczne trwają 3 lata (6 semestrów). W tym czasie należy odbyć 6 miesięcy praktyk zawodowych, które przygotowują do podjęcia pracy w zawodzie technika dentystycznego. Studia kończą się egzaminem dyplomowym, a absolwenci uzyskują tytuł zawodowy – licencjat.

Absolwenci potrafią wykonywać prace związane ze świadczeniem usług z zakresu technik dentystycznych, np. protez stałych, ruchomych oraz nietypowych, aparatów ortodontycznych, naprawy uzupełnień protetycznych i aparatów ortodontycznych. Absolwenci znają technologie wykonywania protez zębowych, aparatów ortodontycznych oraz szyn. Posiadają wiedzę z zakresu współczesnej techniki dentystycznej oraz umiejętność dostrzegania i wdrażania nowych metod i technologii zgodnych z rozwojem nauk medycznych, w szczególności dyscyplin stomatologicznych i zapotrzebowań leczniczych.

Absolwenci są gotowi do podjęcia dalszego kształcenia na kierunkach II stopnia, a także pracy w zakładach opieki zdrowotnej, prowadzenia własnej pracowni techniczno-dentystycznej lub w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

W procesie rekrutacji wymagany jest jeden przedmiot: biologia lub chemia poziom co najmniej podstawowy (do wyboru) – max 100 pkt*. Wymagany sprawdzian zdolności manualnych – egzamin z rysunku oraz rzeźby – max 200 pkt

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET MEDYCZNY W ŁODZI

Kierunek techniki dentystyczne w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia