Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia techniczne

Technologie przemysłu 4.0 w Krakowie

Studia na kierunku technologie przemysłu 4.0 to doskonała odpowiedź jednej z krakowskich uczelni na potrzeby rynku pracy. Chcesz studiować przyszłościowy kierunek, poznaj ten z ofert Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Celem kształcenia na kierunku technologie przemysłu 4.0 na AGH w Krakowie jest wykształcenie absolwentów gotowych do podjęcia pracy w firmach funkcjonujących w ramach szeroko pojętej czwartej rewolucji przemysłowej.

Absolwenci uzyskają praktyczne umiejętności inżynierskie pozwalające na monitorowanie, pozyskiwanie i analizę danych. Będą przygotowani do integracji rozwiązań z technologii wytwórczych (w szczególności odlewniczych) z rozwiązaniami nowoczesnej i zautomatyzowanej produkcji.

Obecnie cyfrowe technologie zmieniają sposób prowadzenia produkcji w oparciu o generowanie, transfer i przetwarzanie, a także analizę dużych zbiorów danych. Czwarta rewolucja przemysłowa związana jest z komunikacją między czujnikami, urządzeniami, systemami przemysłowego Internetu rzeczy w celu optymalizacji produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Absolwenci kierunku technologie przemysłu 4.0 otrzymają̨ wiedzę teoretyczna ̨ i umiejętności praktyczne pozwalające na efektywne wykorzystanie najnowszych technik i technologii zarówno w zakresie szeroko rozumianych systemów automatyzacji, wykorzystania sztucznej inteligencji czy sterowania produkcją.

Kierunek prowadzony przez Wydział Odlewnictwa AGH oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Więcej o kierunku przeczytasz: TECHNOLOGIE PRZEMYSŁU 4.0, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia