Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia LublinStudia techniczne

Transport w Lublinie

Interesują Cię studia na kierunku transport w Lublinie? Sprawdź propozycje lubelskich uczelni wyższych w tym zakresie!

Studia na kierunku transport prowadzi Politechnika Lubelska. Ten kierunek mają w swoich ofertach także niepubliczne uczelnie wyższe: Lubelska Akademia WSEI oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Transport w Lubelskiej Akademii WSEI

Transport to branża przyszłości. Studia, które proponuje Lubelska Akademia WSEI będą świetnym wyborem. Uczelnia współpracując ściśle z gospodarką swoimi działaniami wypełnia zapotrzebowanie pracodawców na najbardziej poszukiwanych absolwentów. Nowoczesne sposoby transportu, zaawansowana logistyka to rewolucja, z którą prędzej czy później zetknie się każdy z nas, a absolwent WSEI będzie na to przygotowany.

Absolwent tego kierunku posiada wiedzę dotyczącą faktów oraz procesów toczących się w gospodarce i społeczeństwie z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych i społecznych, jak również ma wiedzę z zakresu organizacji procesów transportowych. Po ukończeniu nauki student zna zakres planowania rozwoju transportu, projektowania lądowej infrastruktury transportu, eksploatacji środków transportu, modelowania procesów transportowych, organizacji i zarządzania transportem, logistyki, prawa transportowego, inżynierii ruchu drogowego, kolejowego, technik informacyjnych, ekonomiki transportu, bezpieczeństwa transportu, ochrony środowiska w transporcie.

Studia na kierunku transport w Akademii WSEI kształcą specjalistów potrafiących wykorzystać nabyte kompetencje do formułowania i rozwiązywania złożonych problemów o charakterze praktycznym dotyczących prognozowania i planowania rozwoju systemów transportowych, prognozowania i planowania zapotrzebowania na usługi transportowe, kształtowania infrastruktury i planowania sieci transportowych oraz organizowania ruchu, planowania procesów transportowych w systemach logistycznych, doboru technicznych środków transportowych i technologii przewozów do konkretnych zadań, automatyzacji i robotyzacji procesów w systemach transportowych; oceny oddziaływania wzajemnego środków transportu.

Specjalności:

  • Organizacja i logistyka transportu,
  • Organizacja transportu kolejowego.

Transport na Politechnice Lubelskiej

Studia na kierunku transport, proponowane przez Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, prowadzone są bez podziału na specjalności. Zyskasz tu wiedzę z zakresu inżynierii środków transportowych oraz inżynierii ruchu.

Nauczysz się rozwiązywania problemów w zakresie organizacji i projektowania systemów sterowania ruchem i procesami transportowymi. Przygotujesz się do pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu. Rozwiniesz także swoje umiejętności językowe.

Absolwent tego kierunku może pracować m.in.: w jednostkach eksploatacyjnych transportu zarówno samochodowego, szynowego, jak i lotniczego oraz w zakładach obsługowo-naprawczych, przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych.

Transport w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Kierunek transport, który oferuje kandydatom Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (WSPA), to do wyboru – trzy unikatowe, w pełni praktyczne specjalności. Zostały one opracowane w ścisłej współpracy z szeregiem wybitnych specjalistów-praktyków branży transportowej oraz biznesowej. Główną cechą wyróżniającą kierunek na tle innych uczelni jest autorski program studiów, kładący nacisk na kształtowanie w studentach kreatywności i przedsiębiorczości oraz nabywanie praktycznych umiejętności prowadzenia działalności gospodarczej.

Specjalności:

  • Eksploatacja dronów,
  • Transport, spedycja i logistyka,
  • Systemy informatyczne w łańcuchu dostaw.

Kierunek transport w Lublinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Lublin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Lublin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia