Turystyka i rekreacja – Politechnika Białostocka

Studia na kierunku turystyka i rekreacja to jedyny przykład studiów związanych z turystyką, które można znaleźć w ofercie białostockich szkół wyższych. Studia są wszechstronnym przygotowaniem do pracy w branży turystycznej.

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz na studiach?

W trakcie studiów zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę m.in. z zakresu ekonomii, geografii turystycznej, zarządzania przedsiębiorstwem turystycznym, socjologii czasu wolnego, zrównoważonego gospodarowania środowiskiem, która pozwoli Ci rozwinąć umiejętności profesjonalnego zarządzania turystyką, w tym samodzielnego planowania i projektowania dokumentacji turystycznej, organizacji oraz realizacji przedsięwzięć w zakresie turystyki i rekreacji.

Jakie są perspektywy zawodowe po tym kierunku?

Absolwent tego kierunku będzie mógł m.in. podjąć:

  • działalność menedżerską w jednostkach obsługi ruchu turystycznego i rekreacji,
  • pracę w obiektach hotelarskich, ośrodkach rekreacyjnych,
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży turystycznej i rekreacyjnej, a w szczególności biur turystycznych i gospodarstw agroturystycznych.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia turystyczne Białystok. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia z zarządzania Białystok
Politechnika Białostocka

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia