Zielarstwo i fitoterapia – Politechnika Bydgoska

Studia na kierunku zielarstwo i fitoterapia to unikatowa w skali kraju propozycja Politechniki Bydgoskiej. W czasach wzrastającego zainteresowania alternatywnymi formami leczenia kierunek przyciągnie wszystkich miłośników praktycznego wykorzystywania ziół i roślin leczniczych.

Studiując na kierunku Zielarstwo i fitoterapia zdobędziesz wiedzę na temat: właściwości surowców zielarskich, w tym zawartości substancji czynnych i ich wpływu na organizm, pozyskiwania surowców zielarskich ze stanu naturalnego i upraw polowych, technologii otrzymywania roślinnych substancji bioaktywnych oraz technologii postaci leku ziołowego, zastosowania ziół w żywieniu i dietetyce, zastosowania ziół w kosmetyce, prawnych uwarunkowań stosowania leków ziołowych i suplementów diety, wykorzystywania ziół w weterynarii i żywieniu zwierząt, znaczenia ziół w hortiterapii, współczesnej fitoterapii.

Studia prowadzone są we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Specjalności

  • technologia roślinnych substancji bioaktywnych
  • zastosowanie roślin leczniczych

Praca po studiach

Studia przygotują Cię do: prowadzenia produkcji zielarskiej w tym: uprawy roślin leczniczych i przyprawowych, suszenia, przechowywania, standaryzacji i oceny jakości surowców zielarskich, pracy na stanowisku technologa roślinnych substancji bioaktywnych mających zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce, prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub podjęcia pracy w firmach zajmujących się obrotem, konfekcjonowaniem i sprzedażą surowców i produktów zielarskich, prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego, pracy badawczej, doradczej i popularyzacyjnej w zakresie roślin leczniczych, prowadzenia działalności związanej z zastosowaniem roślin leczniczych w technologii kosmetycznej. Ponadto studia przygotowują Cię do egzaminu na rzeczoznawcę produkcji ekologicznej oraz pozwolą uzyskać uprawnienia do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Zielarstwo i fitoterapia powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego biologii (B) lub chemii (Ch). Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub żadnego z przedmiotów do wyboru, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia przyrodnicze Bydgoszcz. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polscee.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia