Architektura krajobrazu – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia na tym kierunku pozwalają na zdobycie wiedzy, z zakresu historii architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, projektowania obiektów architektury krajobrazu oraz w szerokim zakresie z botaniki, dendrologii i roślin ozdobnych, która jest niezbędna w procesie kreowania przestrzeni.

Studenci nabierają umiejętności wykonywania rysunków odręcznych i wykorzystywania ich do studiów i analiz przestrzennych oraz przekazywania informacji o zastanym lub projektowanym krajobrazie. Studia umożliwiają także poznanie specjalistycznych programów wspomagających proces projektowania.

W 2050 roku 70% ludności będzie mieszkało w miastach. To sprawia, że coraz istotniejszym będzie tworzenie miast przyjaznych mieszkańcom. Umiejętność projektowania zarówno przydomowych ogrodów, jak i zrównoważonych przestrzeni  publicznych to kierunek przyszłości. Powstaje coraz więcej badań na temat natury jako źródła ludzkiego dobrostanu. Stań do walki ze smogiem, wykorzystując tajną broń – rośliny. Twórz miejsca do terapii ogrodniczej, żeby pomagać innym. Poznaj biodesign i wykorzystuj moc grzybów, bakterii czy glonów. 

Perspektywy po studiach

  • Pracownie projektowe
  • Firmy zajmujące się urządzaniem i pielęgnacją terenów zieleni
  • Urzędy miast i gmin przy opracowaniu planów zagospodarowania terenów oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
  • Jednostki związane z: ochroną i kształtowaniem środowiska, konserwacją i rewaloryzacją zabytkowych założeń ogrodowych
  • Ogrody botaniczne i dendrologiczne
  • Prowadzenie własnej działalności w zakresie projektowania, budowy i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu wraz z ich otoczeniem

Czytaj więcej – Architektura krajobrazu

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu –

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia