Kierunki studiówKierunki studiów GliwiceStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia GliwiceStudia KatowiceStudia ścisłe

Biotechnologia – Politechnika Śląska w Gliwicach

Czy warto wybrać studia na kierunku biotechnologia? Zdecydowanie tak, gdyż nabywane kompetencje z zakresu biotechnologii przydają się w różnych gałęziach przemysłu – rolnictwie, medycynie, czy ochronie środowiska.

Studia na kierunku biotechnologia, które ma w swojej ofercie Politechnika Śląska w Gliwicach, przekazują wiedzę i umiejętności związane z wykorzystaniem organizmów biologicznych w skali przemysłowej.

Studenci tego kierunku uczą się kompleksowego podejścia do zagadnień biotechnologicznych, spojrzenia na te procesy z punktu widzenia bioinformatyki oraz biotechnologii środowiskowej i przemysłowej, w tym farmaceutycznej. Uzyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktycznie pracują nad zagadnieniami z zakresu szeroko pojętej biotechnologii, biochemii, mikrobiologii, chemii, analityki i informatyki. Studenci poznają także nowoczesne trendy biotechnologii farmaceutycznej, bioinformatyki, biogospodarki i ochrony środowiska.

Absolwenci posiadają wiedzę z zakresu mikrobiologii, genetyki, biologii molekularnej, biochemii, bioinformatyki, informatyki, fizyki z biofizyką i chemii. Zostali zapoznani z aspektami inżynierii reaktorów, transportu masy i ciepła, procesami biokatalizy i biotransformacji, inżynierii genetycznej, a także z nowoczesnymi metodami analizy związków chemicznych i próbek biologicznych. Dzięki znajomości technik inteligentnej analizy danych potrafią przetwarzać duże zbiory danych w zastosowaniach biomedycznych. Potrafią stosować techniki, umożliwiające selekcję i modyfikację mikroorganizmów i komórek organizmów wyższych oraz projektować i eksploatować obiekty inżynierskie służące ochronie środowiska, takie jak oczyszczalnie, biogazownie i biorafinerie.

Perspektywy zawodowe:

 • specjalistyczne laboratoria,
 • instytuty badawcze,
 • ośrodki medyczne,
 • przemysł spożywczy,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • przemysł chemiczny,
 • ochrona środowiska,
 • gospodarka obiegu zamkniętego,
 • centra bioinformatyczne i informatyczne,
 • instytucje zajmujące się badaniami genetycznymi i diagnostyką medyczną,
 • instytucje zajmujące się analizą dużych zbiorów danych (big data),
 • prowadzenie procesów biosyntezy i biotransformacji,
 • otrzymywanie bioproduktów,
 • modelowanie bioprocesów.

Kierunek biotechnologia w Gliwicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Katowice. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Katowice. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia