Kierunki studiów RzeszówNoweStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia RzeszówStudia ścisłeTOP RzeszówTop studia

Biotechnologia w Rzeszowie

Wybierasz się na studia w Rzeszowie, a szczególnie interesuje Cię biotechnologia? Zastanawiasz się jakie są różnice pomiędzy propozycjami rzeszowskich uczelni wyższych z tego zakresu?

Gdzie studiować kierunek biotechnologia w Rzeszowie?

Studia na kierunku biotechnologia proponują Politechnika Rzeszowska oraz Uniwersytet Rzeszowski. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje o podstawowych różnicach w programach nauczania na tych rzeszowskich uczelniach publicznych.

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Politechnice Rzeszowskiej

Jeśli zdecydujesz się na studia I stopnia (inżynierskie) na kierunku biotechnologia, prowadzone przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, postawisz na program nauczania w zakresie biotechnologii, biochemicznych, molekularnych i komórkowych podstaw funkcjonowania organizmów i możliwości wykorzystania materiału biologicznego w biotechnologii na różnych poziomach organizacji cząsteczek i komórek z zastosowaniem technik modelowania i projektowania procesów biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku studiów będzie przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w tych gałęziach gospodarki, w których stosowane są procesy biotechnologiczne, tj. w przemyśle rolno-spożywczym, farmaceutycznym, w ochronie środowiska oraz w laboratoriach analitycznych, medycznych, badawczych i kontrolnych – na stanowiskach związanych z prowadzeniem i organizacją procesów produkcyjnych oraz w laboratoriach kontroli jakości i innych laboratoriach analitycznych.

Absolwenci będą szczególnie dobrze przygotowani do pracy w jednostkach, w których stosowane są nowoczesne metody izolacji, oczyszczania i analizy produktów biotechnologicznych, zwłaszcza w przemyśle farmaceutycznym. Zakres wiedzy ekonomicznej umożliwia absolwentowi podjęcie samodzielnej działalności gospodarczej. 

Biotechnologia na Uniwersytecie Rzeszowskim

Studiując na kierunku biotechnologia, prowadzonym przez Uniwersytet Rzeszowski, przygotujesz się do pracy w firmach i laboratoriach przemysłu biotechnologicznego, także przemysłu pokrewnego; pracy w laboratoriach badawczych, kontrolnych i diagnostycznych. Będziesz potrafić wykonać podstawową analitykę i pracować z użyciem materiału biologicznego, znać obsługę aparatury badawczej oraz urządzeń technologicznych.

Absolwent tego kierunku samodzielnie rozwija własne umiejętności zawodowe i jest m.in. przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Absolwenci biotechnologii mogą pracować m.in. jako inżynierzy/specjaliści w firmach o profilu biotechnologicznym, biologicznym, farmaceutycznym lub pokrewnym; specjaliści w instytutach i ośrodkach naukowych, badawczych i badawczo-rozwojowych; analitycy w laboratoriach diagnostycznych i kontroli jakości; specjaliści w instytucjach zajmujących się nadzorem i kontrolą jakości.

Specjalności:

  • Biotechnologia analityczna
  • Biotechnologia medyczna

Kierunek biotechnologia w Rzeszowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Rzeszów. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Rzeszów. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia