Kierunki studiów WrocławStudia chemiczneStudia Wrocław

Chemia i analityka przemysłowa – Politechnika Wrocławska

Studia na kierunku chemia i analityka przemysłowa to propozycja, którą dla kandydatów na nowy rok akademicki przygotował Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej. Poznaj szczegóły tej atrakcyjnej oferty!

Absolwenci kierunku Chemia i analityka przemysłowa posiadają umiejętność posługiwania się wiedzą z zakresu podstawowych zagadnień chemii i analityki chemicznej oraz korzystania z tej wiedzy w pracy zawodowej, w szczególności bezpiecznego stosowania wyrobów chemicznych i korzystania z różnorodnych technik i metod analitycznych.

Znają zasady zrównoważonego rozwoju i przepisy prawne w zakresie działalności gospodarczej. Ponadto wykazują umiejętność interpretacji i ilościowego opisu podstawowych zjawisk fizykochemicznych, prowadzenia prac laboratoryjnych i analiz chemicznych, pracy z nowoczesną aparaturą i sprzętem analitycznym, oceny ryzyka postępowania z próbkami i odpadami, oceny i interpretacji danych pomiarowych, czy organizowania bezpiecznych i efektywnie działających stanowisk pracy.

Ukończenie studiów gwarantuje także znajomość języka angielskiego na poziomie biegłości B2, umiejętność posługiwania się specjalistycznym językiem z zakresu chemii i analityki chemicznej oraz przygotowuje do podjęcia studiów II stopnia.

Perspektywy zatrudnienia

  • przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego, spożywczego i farmaceutycznego
  • laboratoria badawczo-rozwojowe, kontrolno-pomiarowe lub kontroli jakości produkcji oraz ochrony środowiska

Strona kierunku: CHEMIA I ANALITYKA PRZEMYSŁOWA , Politechnika Wrocławska

Więcej informacji o kierunkach chemicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Wrocław. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Politechnika Wrocławska

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia