Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia informatyczneStudia techniczneStudia Warszawa

Cyberbezpieczeństwo – Politechnika Warszawska

Cyberbezpieczeństwo to kierunek przyszłości. Wybierz studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego (cyberbezpieczeństwo) – bezpieczeństwa działania systemów komputerowych i sieci teleinformatycznych w warunkach różnego typu zagrożeń, których skala rośnie wraz z upowszechnieniem urządzeń mobilnych, ma obecnie krytyczne znaczenie dla funkcjonowania różnych gałęzi gospodarki i administracji państwa, a także dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników sieci publicznych.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest kierunek cyberbezpieczeństwo, które prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW).

Absolwent tego kierunku potrafi:

  • Projektować, realizować, testować i utrzymywać infrastrukturę (sprzęt i oprogramowanie) służące zapewnieniu bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych.
  • Reagować na sytuacje wymagające interwencji w celu przeciwdziałania zaistniałym lub spodziewanym atakom, stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych, w sposób minimalizujący skutki tych ataków.
  • Wykorzystywać informacje pochodzące z różnych źródeł do identyfikowania i analizowania podatności i zagrożeń dla bezpieczeństwa danych, systemów informacyjnych i sieci teleinformatycznych.
  • Wykorzystać nabyte kompetencje do formułowania i rozwiązywania złożonych i nietypowych problemów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Perspektywy zawodowe:

  • Firmy teleinformatyczne, w tym operatorzy sieci teleinformatycznych;
  • Instytucje finansowe, w tym banki;
  • Organy ścigania;
  • Zespoły reagowania na włamania w sieciach teleinformatycznych.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.elka.pw.edu.pl

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne WarszawaInteresujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Informatyka w Warszawie

Gdzie studiować kierunek informatyka w Warszawie? Wybór warszawskich uczelni proponujących studia informatyczne…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia