Filologia germańska – Uniwersytet Wrocławski

Interesuje Cię język i kultura niemiecka? Chcesz swobodnie i świadomie poruszać się w tematyce krajów niemieckojęzycznych? Filologia germańska na Uniwersytecie Wrocławskim będzie świetnym wyborem!

Dzięki dwóm ścieżkom kształcenia studia w Instytucie Filologii Germańskiej przeznaczone są dla osób zarówno dobrze władających językiem niemieckim, jak i początkujących. Możesz więc studiować ten kierunek, nawet jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z językiem niemieckim. Intensywny program kształcenia praktycznego pozwoli Ci nadrobić zaległości w ciągu trzech lat studiów, a dodatkową pomocą będzie rozbudowany tutoriat dla studentów, którzy potrzebują pomocy i doradztwa w zakresie językowym.

Na studiach pierwszego stopnia uzyskasz podstawową wiedzę o języku, literaturze i kulturze krajów niemieckojęzycznych oraz zdobędziesz interdyscyplinarne kompetencje pozwalające na wykorzystanie znajomości języka oraz wiedzy o nim w różnorodnych dziedzinach nauki, życia społecznego oraz w pracy zawodowej.

Twoja znajomość języka niemieckiego będzie na poziomie C1 wg wymagań Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego oraz dodatkowo drugiego języka obcego w stopniu odpowiadającym poziomowi B2.

W trakcie studiów będziesz mógł współpracować z CSNE, czyli Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta, a także wyjechać na studia zagraniczne oraz praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Specjalności:

  • językoznawstwo germanistyczne
  • literaturoznawstwo germanistyczne
  • kultura krajów niemieckojęzycznych i Śląska

Jako absolwent znajdziesz pracę w charakterze tłumacza bądź lektora, a ze względu na wszechstronne wykształcenie humanistyczne, czeka na Ciebie zatrudnienie m.in. w wydawnictwach, mediach, instytucjach kultury, w branży marketingowej, turystycznej, handlowej i finansowej, w instytucjach krajowych i UE oraz jednostkach administracji publicznej zorientowanych na współpracę międzynarodową i rozwój kultury.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia filologiczne Wrocław
Studia humanistyczne Wrocław
Studia turystyczne Wrocław
Studia pedagogiczne Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia