Kierunki studiów GdańsknewStudia filologiczneStudia GdańskStudia humanistyczne

Filologia germańska w Gdańsku

Gdańsk i cała Trójmiasto ze względów historycznych to wspaniała przestrzeń do nauki języka niemieckiego. Sprawdzamy, na których uczelniach znaleźć można w Gdańsku kierunek filologia germańska.

Wykształcenie filologiczne w zakresie germanistyki na studiach w Trójmieście oferują dwie uczelnie. Jedną z uczelni, które proponują kierunek filologia germańska jest Uniwersytet Gdański, drugą uczelnią jest niepaństwowa Akademia Ateneum w Gdańsku.

Filologia germańska na Uniwersytecie Gdańskim

Filologia germańska na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego to szansa na profesjonalne opanowanie języka niemieckiego – na studiach pierwszego stopnia na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Studia umożliwiają również pogłębienie znajomości języka angielskiego, poznanie literatury, historii i kultury krajów niemieckojęzycznych, a także problematyki polsko-niemieckiego sąsiedztwa. Przygotowują do nauczania języka niemieckiego i angielskiego (specjalność nauczycielska) oraz wyposażają w kompetencje tłumacza (specjalność translatoryczna) czy umiejętność komunikacji w międzynarodowych korporacjach (specjalność biznesowo-gospodarcza).

Filologia germańska w Akademii Ateneum w Gdańsku

Uczelnia proponuje kształcenie na dwóch specjalizacjach: do wyboru: translatoryczna oraz nauczycielska. Po ukończeniu studiów licencjackich można kontynuować naukę na studiach II stopnia magisterskich. Podstawowe zalety studiowania w Ateneum wyeksponowane na stronie uczelni to:

  • Studia od podstaw do poziomu  B2+
  • Większość zajęć prowadzona jest w języku niemieckim przez doświadczoną kadrę naukowo-dydaktyczną oraz praktyków zawodowych, w tym tłumaczy przysięgłych
  • Wyjazdy studyjne w ramach programu Erasmus+
  • Ponad 150 godzin języka niemieckiego w semestrze!
  • Renomowani wykładowcy z doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego
  • Absolwenci specjalizacji nauczycielskiej uzyskują kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodu nauczyciela języka niemieckiego w szkołach podstawowych
  • Studia przygotowują do podjęcia pracy w: przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych, agendach rządowych i pozarządowych, służbach dyplomatycznych, wydawnictwach, biurach tłumaczeń, szkołach językowych, w turystyce i hotelarstwie, a także szkołach podstawowych oraz średnich po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej
  • Studenci kierunku filologia o specjalności filologia germańska mogą zapisywać się do kół naukowych
  • Dla studentów zniżki na egzaminy w British Council

Kierunek filologia germańska w Gdańsku

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Gdańsk. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia