Kierunki studiów Zielona GóraStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Zielona Góra

Filologia rosyjska – studia w Zielonej Górze

Studia na kierunku filologia rosyjska to propozycja Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ten filologiczny kierunek jest atrakcyjną propozycją dla osób, które chcą poznać dobrze język rosyjski.

Jak prawie wszystkie kierunki filologiczne także i filologia rosyjska proponowany przez Wydział Humanistyczny UZ ma za główny cel wyposażenie absolwenta w dobrą znajomość języka obcego. W prezentowanym przypadku jest to język rosyjski. W krótkim opisie kierunku dowiemy się, że absolwent filologii rosyjskiej będzie posiadał wiedzę humanistyczną zdobytą na zajęciach z przedmiotów kształcenia ogólnego oraz wiedzę o języku rosyjskim, literaturze i kulturze krajów rosyjskiego obszaru językowego, a przede wszystkim praktyczną znajomość języka rosyjskiego, która umożliwi mu swobodne porozumiewanie się w codziennych kontaktach z rodzimymi użytkownikami języka. W zależności od wybranego bloku przedmiotów absolwent nabędzie zaawansowaną wiedzę w zakresie języka rosyjskiego w komunikacji zawodowej lub z zakresu translatoryki.

Uwaga: Studia te kierowane są również do osób nieznających języka rosyjskiego.. Dla tych osób zostanie utworzona specjalna grupa „zerowa” – rozpoczynająca naukę języka rosyjskiego od podstaw.

W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się oceny na maturze z języka obcego nowożytnego oraz języka polskiego.

Więcej o kierunku: FILOLOGIA ROSYJSKA , Uniwersytet Zielonogórski

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Zielona Góra. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia