rekrutacja 2024Rekrutacja GdańskRekrutacja na studiaStudia GdańskStudia medyczne

Gdański Uniwersytet Medyczny – rekrutacja na studia 2024/2025

Marzą Ci się studia medyczne w Gdańsku? Szczególnie interesuje Cię rekrutacja na studia w zbliżającym się nowym roku akademickim 2024/2025? Sprawdź najnowszą ofertę studiów stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, którą przygotował dla kandydatów Gdański Uniwersytet Medyczny. Zastanawiasz się jakie przedmioty maturalne będą brane pod uwagę w procesie naboru? Sprawdź zasady rekrutacji na GUMed.

Listę kierunków na Gdański Uniwersytet Medyczny – studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie w języku polskim prezentujemy poniżej. W wykazie oczywiście tak prestiżowe kierunki jak kierunek lekarski i popularny wśród kandydatów kierunek lekarsko-dentystyczny. Wybór jest oczywiście bogatszy, ponieważ łącznie uczelnia proponuje 15 kierunków. Jeden z nich prowadzony jest z Uniwersytetem Gdańskim. Na biotechnologię rejestracja kandydatów na stronach UG.

Rekrutacja na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym 2024/2025

Na wymienione poniżej kierunki Gdański Uniwersytet Medyczny zamierza prowadzić rekrutację na nowy rok akademicki.

studia stacjonarne I stopnia i studia jednolite magisterskie

  • ANALITYKA MEDYCZNA, Wydział Farmaceutyczny
  • BIOTECHNOLOGIA, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii (UG- GUMed)
  • DIETETYKA, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • ELEKTRORADIOLOGIA, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • FARMACJA, Wydział Farmaceutyczny
  • FIZJOTERAPIA, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • KIERUNEK LEKARSKI, Wydział Lekarski
  • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY, Wydział Lekarski
  • PIELĘGNIARSTWO, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • POŁOŻNICTWO, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • PSYCHOLOGIA ZDROWIA, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • RATOWNICTWO MEDYCZNE, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • TECHNIKI DENTYSTYCZNE, Wydział Lekarski
  • ZDROWIE PUBLICZNE – ZARZĄDZANIE W SYSTEMIE ZDROWIA, Wydział Nauk o Zdrowiu
  • ZDROWIE ŚRODOWISKOWE, Wydział Nauk o Zdrowiu

ZASADY REKRUTACJI:

Na kierunku lekarskim i na kierunku lekarsko-dentystycznym obowiązuje biologia oraz jeden przedmiot do wyboru spośród: chemia, fizyka, matematyka (wszystkie na poziomie rozszerzonym).

Na kierunku techniki dentystyczne wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemii, fizyki, matematyki.

Na psychologię zdrowia wymagany jest język polski oraz dwa przedmioty do wyboru: język obcy, biologia, chemia, filozofia, fizyka/fizyka i astronomia, geografia, historia, matematyka.

Na kierunek fizjoterapia wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemia, fizyka, język obcy, informatyka, matematyka. Język obcy może stanowić maksymalnie jeden z dwóch wybieranych przedmiotów.

Na kierunki pielęgniarstwo i położnictwo wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemii, fizyki, matematyki.

Na kierunek ratownictwo medyczne wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z biologii oraz z jednego przedmiotu do wyboru: chemii, fizyki, matematyki.

Elektroradiologia oraz dietetyka wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z dwóch przedmiotów do wyboru: biologii, chemii, fizyki, języka obcego, informatyki, matematyki. Język obcy może stanowić maksymalnie jeden z dwóch wybieranych przedmiotów.

Zdrowie publiczne – zarządzanie w systemie zdrowia oraz zdrowie środowiskowe wyniki na poziomie rozszerzonym bądź podstawowym z dwóch przedmiotów do wyboru: biologii, chemii, fizyki, języka obcego, informatyki, matematyki, geografii, wiedzy o społeczeństwie. Język obcy może stanowić maksymalnie jeden z dwóch wybieranych przedmiotów.

Farmacja wyniki na poziomie rozszerzonym z chemii lub z biologii oraz jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym :jeżeli kandydat jako pierwszy przedmiot wybrał biologię — to drugi przedmiot do wyboru z chemii, fizyki lubo matematyki, jeżeli kandydat jako pierwszy przedmiot wybrał chemię — to drugi przedmiot do wyboru z biologii, fizyki lub matematyki.

Analityka medyczna wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z chemii lub z biologii oraz jednego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym : jeżeli kandydał jako pierwszy przedmiot wybrał biologię — to drugi przedmiot do wyboru z chemii, fizyki lub matematyki, jeżeli kandydat jako pierwszy przedmiot wybrał chemię – to drugi przedmiot do wyboru z biologii, fizyki lub matematyki.

Uczelnia przygotowała również ofertę dla tych, którzy chcą studiować w trybie niestacjonarnym. Warto pamiętać, że studiowanie w trybie niestacjonarnym łączy się z odpłatnością za naukę. Na nowy rok akademickie proponowane kierunki studiów to:

studia niestacjonarne I stopnia i studia jednolite magisterskie

  • KIERUNEK LEKARSKI, Wydział Lekarski
  • KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY, Wydział Lekarski
  • TECHNIKI DENTYSTYCZNE, Wydział Lekarski
  • DIETETYKA, Wydział Nauk o Zdrowiu

Ofertę uczelni uzupełniają propozycje studiów w języku angielskim oraz studia II stopnia. Więcej informacji o rekrutacji, zasadach przyjmowania kandydatów oraz terminach znaleźć można w Uchwale Senatu GUMed – zasady rekrutacji 2024/2025 na Gdański Uniwersytet Medyczny.

Więcej o uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia