Kierunki studiów PoznańnewStudia geograficzneStudia Poznań

Hydrologia, meteorologia i klimatologia w Poznaniu

Zdobądź zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu nauk atmosferycznych i hydrologicznych – postaw na kierunek Hydrologia, meteorologia i klimatologia na UAM!

Studia na kierunku hydrologia, meteorologia i klimatologia, które proponuje kandydatom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM), stanowią połączenie trzech bloków tematycznych, wśród których istotne miejsce, obok zagadnień dotyczących atmosfery, zajmują kwestie związane z hydrologią i gospodarką wodną.

Kierunek ten odpowiadając na różnorodne wyzwania związane z postępującym kryzysem klimatycznym i wodnym, promuje inżynierów posiadających szeroką wiedzę z zakresu prognozowania meteorologicznego i zmian klimatu, połączoną z praktycznymi umiejętnościami gospodarowania zasobami wodnymi.

Istotnym aspektem kształcenia, poza promowaniem zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu nauk atmosferycznych i hydrologicznych, jest też edukacja w zakresie procedur zarządzania kryzysowego. Połączenie zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu nauk atmosferycznych i hydrologicznych oraz znajomości procedur administracyjnych umożliwia podejmowanie i koordynowanie odpowiednich działań profilaktycznych, organizacyjnych oraz ratowniczych w atmosferyczno-hydrologicznych stanach kryzysowych.

Perspektywy zawodowe:

  • Jednostki naukowo-badawcze;
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy;
  • Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie;
  • Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
  • Instytucje i urzędy zajmujące się ochroną środowiska;
  • Instytucje i urzędy zajmujące się zarządzaniem kryzysowym;
  • Jednostki publiczne i prywatne firmy przygotowujące raporty i ekspertyzy środowiskowe.

Kierunek hydrologia, meteorologia i klimatologia w Poznaniu

Odwiedź również serwis rekrutacyjny UAM

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Poznań. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia