Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia informatyczneStudia Kraków

Informatyka stosowana – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Studia na kierunku informatyka stosowana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie to połączenie wiedzy informatycznej z biznesową.

Studiując kierunek informatyka stosowana poznasz przedmioty wchodzące w skład kanonu informatyki, a oprócz tego zyskasz solidne podstawy nauk ekonomicznych. Obok znajomości teoretycznych podstaw informatyki, budowy i zasad działania systemów komputerowych, programowania, baz danych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz projektowania systemów informacyjnych, będziesz mógł uzyskać wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, przedsiębiorczości, rachunkowości czy prawa.

Dzięki temu po skończeniu studiów będziesz dobrze rozumieć rzeczywistość gospodarczą i tym samym, z powodzeniem będziesz mógł zarówno projektować, wdrażać, administrować i analizować systemy informatyczne wspierające działalność biznesową, jak również projektować oprogramowanie tworzące systemy informatyczne.

Specjalności

  • Inżynieria oprogramowania,
  • Systemy informacyjne.

Inżynieria oprogramowania

Celem specjalności Inżynieria oprogramowania jest kształcenie w zakresie tworzenia i wykorzystywania programów komputerowych, w tym aplikacji internetowych i mobilnych. Student poznaje, oprócz języków programowania (m.in. Python, Java, JavaScript, PHP), zasady: projektowania programów dopasowanych do wymagań użytkowników, organizacji i zarządzania projektami informatycznymi oraz komunikacji, zarówno wewnątrz grupy, jak i w kontaktach z użytkownikami.

Systemy informacyjne

Celem specjalności Systemy informacyjne jest przygotowanie analityków i projektantów do aktywnego udziału w tworzeniu i eksploatacji nowych systemów informatycznych, poprzez dostarczenie nie tylko wiedzy w dziedzinie informatyki, ale również z zakresu zarządzania i ekonomii. Absolwent jest przygotowany do projektowania i utrzymywania systemów komputerowych, które gromadzą, przesyłają, przetwarzają i zabezpieczają informacje.

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Strona kierunku: INFORMATYKA STOSOWANA, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia