Kierunki studiów OlsztynNoweStudia informatyczneStudia OlsztynTOP OlsztynTop studia

Informatyka w Olsztynie

Jeśli interesują Cię studia informatyczne i chcesz studiować kierunek informatyka w Olsztynie – lektura tego artykułu dostarczy Ci najważniejszych informacji.

W Olsztynie studiować można kierunek informatyka na uczelni publicznej i niepublicznej. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru warto poznać dokładniej propozycje poszczególnych szkół wyższych, przekonać się, jakie proponują specjalności i jak będzie wyglądać nauka.

Informatyka na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim

Popularne wśród kandydatów studia na kierunku informatyka proponuje Wydział Matematyki i Informatyki UWM. Na studiach I stopnia w ramach kształcenia inżynierskiego (3,5 roku) do dyspozycji dwie specjalności: informatyka ogólna, inżynieria systemów informatycznych.

Po ukończeniu pierwszego stopnia studenci posiadają gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystywania technik komputerowych w wielu dziedzinach. Zdobywają między innymi umiejętność  programowania obiektowego i strukturalnego, tworzenia aplikacji internetowych, analizy danych w postaci cyfrowej. Poznają  techniki Internetu rzeczy, metody diagnozowania i serwisowania sprzętu komputerowego.

Posiadają również podstawową wiedzę z zakresu data science, w tym wprowadzenie do algorytmów i struktur danych, wprowadzenie do metod sztucznej inteligencji, robotyki oraz wizualizacji danych. Ponadto poznają sposoby zapewniania bezpieczeństwa systemów komputerowych, strukturę systemów operacyjnych oraz metody tworzenia baz danych.

Informatyka w Olsztyńskiej Szkole Wyższej

Niepubliczna uczelnia w Olsztynie proponuje studia inżynierski. W Olsztyńskiej Szkole Wyższej nauka skupia się na specjalnościach, które są najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Do wyboru trzy specjalności:

  • Programowanie aplikacji internetowych
  • Administrowanie sieciami komputerowymi

W przypadku specjalności Programowanie aplikacji komputerowych

Absolwent przygotowany będzie do pracy na stanowiskach: programisty aplikacji internetowych, programisty .NET, programisty C++, JAVA, C#, programisty i administratora baz danych (SQLServer, mySQL), programisty aplikacji mobilnych, grafika komputerowego, front developera, webmastera, projektanta interfejsów użytkownika inżyniera wsparcia aplikacji, administratora serwerów i aplikacji internetowych, administratora bazy danych, itp.

Informatyka łączy wiedzę i umiejętności na temat ogółu metod tworzenia i przetwarzania oraz przekazu informacji, m.in.: w technice i ekonomii. Nauka ta zajmuje się także urządzeniami oraz tworzeniem, przekształcaniem i przekazywaniem danych za pomocą programów wykorzystujących zawarte w nich informacje do określonych działań. Kierunek ten od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, co z pewnością ma związek z tym, iż absolwenci informatyki nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

Kierunek informatyka w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Olsztyn. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia