Studia informatyczne w Olsztynie

Kierunek informatyka w Olsztynie będzie cieszyć się w tym roku dużą popularnością wśród kandydatów. Ta tendencja widoczna jest zresztą w całej Polsce. Informatyka należy do najchętniej wybieranych kierunków. W Olsztynie studiować można informatykę na uczelni publicznej i niepublicznej. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru warto poznać dokładniej propozycje poszczególnych szkół wyższych, przekonać się, jakie proponują specjalności i jak będzie wyglądać nauka.

Informatyka na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim

Popularne wśród kandydatów studia na kierunku informatyka proponuje Wydział Matematyki i Informatyki UWM. Na studiach I stopnia w ramach kształcenia inżynierskiego (3,5 roku) do dyspozycji dwie specjalności: informatyka ogólna, inżynieria systemów informatycznych.

Po ukończeniu pierwszego stopnia studenci posiadają gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystywania technik komputerowych w wielu dziedzinach. Zdobywają między innymi umiejętność  programowania obiektowego i strukturalnego, tworzenia aplikacji internetowych, analizy danych w postaci cyfrowej. Poznają  techniki Internetu rzeczy, metody diagnozowania i serwisowania sprzętu komputerowego.

Posiadają również podstawową wiedzę z zakresu data science, w tym wprowadzenie do algorytmów i struktur danych, wprowadzenie do metod sztucznej inteligencji, robotyki oraz wizualizacji danych. Ponadto poznają sposoby zapewniania bezpieczeństwa systemów komputerowych, strukturę systemów operacyjnych oraz metody tworzenia baz danych.

Na absolwentów czekają atrakcyjne zawodowo i finansowo miejsca pracy.

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie m.in. jako:

  • programista aplikacji – w tym WEB i mobilnych,
  • programista oraz administrator baz danych,
  • projektant systemów komputerowych,
  • administrator sieci informatycznej,
  • analityk w placówkach administracji oraz ośrodkach naukowo-badawczych,
  • konsultant systemów IT w zakresie przetwarzania i analizy danych,
  • specjalista informatyk, webmaster.

Informatyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie

Niepubliczna uczelnia w Olsztynie proponuje studia inżynierski. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Olsztynie nauka skupia się na specjalnościach, które są najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Do wyboru trzy specjalności:

  • Bazy i hurtownie danych
  • Programowanie aplikacji komputerowych
  • Administrowanie sieciami komputerowymi

W przypadku specjalności Programowanie aplikacji komputerowych

Absolwent przygotowany będzie do pracy na stanowiskach: programisty aplikacji internetowych, programisty .NET, programisty C++, JAVA, C#, programisty i administratora baz danych (SQLServer, mySQL), programisty aplikacji mobilnych, grafika komputerowego, front developera, webmastera, projektanta interfejsów użytkownika inżyniera wsparcia aplikacji, administratora serwerów i aplikacji internetowych, administratora bazy danych, itp.

Zobacz film promujący studia na informatyce w Kotarbińskim.

Kierunki studiów informatycznych w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Olsztyn. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia