Inżynieria danych w Gdańsku

Kierunek inżynieria danych śmiało można umieścić na liście bardzo przyszłościowych kierunków. W Trójmieście studia te proponowane są przez Politechnikę Gdańską.

Inżynieria danych to międzywydziałowy kierunek studiów, który na politechnice Gdańskiej realizują Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Zarządzania.

Inżynieria danych na Politechnice Gdańskiej

Podejmowanie ważnych decyzji opiera się na zbieraniu i analizowaniu wielu informacji. Inżynieria danych pomaga w zrealizowaniu tego celu, łącząc doświadczenia i wiedzę z dwóch obszarów: informatyki i zarządzania.

Studenci kierunku dowiadują się, jak postępować z dużymi  ilościami danych pochodzącymi z różnych źródeł, uczą się również je interpretować. Wszystko to w oparciu o programy i algorytmy komputerowe, a także wiedzę z matematyki, statystyki i ekonomii. Dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych można mieć pewność, że po ukończeniu studiów nie zostaniemy jedynie teoretykami, lecz fachowcami przygotowanymi do działania w biznesie.

Perspektywy zawodowe:

  • zarówno działy IT firm, gdzie wiedzę informatyczną można spożytkować dla strategicznych celów biznesowych, jak i działy ekonomiczne, gdzie można wykorzystać swoją wiedzę ekonomiczną dla zidentyfikowania potrzeb informatycznych firmy
  • pośredniczenie między projektującymi narzędzia informatyczne, a kadrą kierowniczą przedsiębiorstw
  • szeroko pojęty biznes – bankowość, finanse, marketing.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę przy rekrutacji:

  • matematyka
  • przedmiot dodatkowy: informatyka albo fizyka
  • j. polski
  • j. obcy

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria danych w Gdańsku

  • INŻYNIERIA DANYCH – Politechnika Gdańska

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Gdańsk. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zobacz studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia