Kierunki studiów KrakównewStudia informatyczneStudia KrakówStudia ścisłe

Inżynieria i analiza danych w Krakowie

Przy wielkim przyroście informacji wielkie znaczenia odgrywa umiejętność ich przetwarzania. Big Data święci tryumfy. Poznaj studia na kierunku inżynieria i analiza danych na jednej z krakowskich uczelni technicznych.

Studia na kierunku inżynieria i analiza danych proponuje kandydatom na studia w Krakowie Akademia Górniczo-Hutnicza. Kierunek prowadzony przez Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.

Inżynieria i analiza danych w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Dzięki studiom na kierunku inżynieria i analiza baz danych zdobędziesz wiedzę na temat tego, jak korzystać z nowoczesnych narzędzi programistycznych w procesie tworzenia oprogramowania komputerowego, projektować, tworzyć i zarządzać relacyjnymi oraz przestrzennymi bazami danych zgodnie z obowiązującymi wzorcami.

Absolwent studiów posiada wiedzę z zakresu pozyskiwania, przesyłania, składowania i analizowania danych. W szczególności posiada wiedzę z zakresu aktualnych technologii informacyjnych, analizy statystycznej, modelowania danych, języków skryptowych (np. Python), tworzenia aplikacji mobilnych i webowych, a także z systemów wizualizacji danych i grafiki komputerowej.

Zna metody przetwarzania, analizy i interpretacji danych pomiarowych z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji, metod głębokiego uczenia maszynowego oraz metod Big Data.

Posiada wiedzę z zakresu relacyjnych baz danych oraz baz danych przestrzennych a także z komputerowych systemów pomiarowych, sieci komputerowych, elektroniki cyfrowej oraz architektury komputerów. Absolwent posiada także wiedzę dotyczącą prawnych aspektów gromadzenia, przetwarzania i analizy danych.

Perspektywy zawodowe

Specjaliści w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych, analizy i przetwarzania danych, w tym między innymi: w zakresie rozwoju oprogramowania, w obszarach analityki biznesowej, architektury oprogramowania i programowania, administrowania bazami danych, sieciami i systemami, zarządzania projektami informatycznymi, zarządzania jakością oprogramowania, analiz eksploracji danych, wspomagania procesu podejmowania decyzji, analiz Big Data.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w szerokim zakresie sektorów w kraju i za granicą. Zawód ten (Data Science) jest obecnie najbardziej atrakcyjnym spośród branży IT, a osoby posiadające tą wiedzę i umiejętności są najbardziej poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy.

Zatrudnienie mogą znaleźć w przedsiębiorstwach o informatycznym oraz analitycznym profilu działalności, nastawionych na wytwarzanie nowych technologii i dedykowanych produktów informatycznych. Przedsiębiorstwa, o nieinformatycznym profilu działalności, które wykorzystują technologie informatyczne (m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, administracja państwowa, oświata, opieka zdrowotna), przedsiębiorstwa wykonujące przetwarzanie i analizę danych oraz modelowania, własna działalność gospodarcza.

Kierunek inżynieria i analiza danych w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia