Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia ekonomiczneStudia Kraków

Kierunek doradztwo inwestycyjno-gospodarcze – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Kierunek doradztwo inwestycyjno-gospodarcze przygotowuje studentów do przeprowadzania analizy i oceny danych ekonomicznych i finansowych.

Absolwent kierunku doradztwo inwestycyjno-gospodarcze przygotowuje studentów do przeprowadzania analizy i oceny danych ekonomicznych i finansowych. zdobędzie wiedzę i umiejętności m.in. w zakresie oceny sytuacji makroekonomicznej, analizy sprawozdań finansowych i doradztwa inwestycyjnego, o metodach i narzędziach pozyskiwania danych oraz analizie technicznej i fundamentalnej, funkcjonowaniu giełd oraz międzynarodowych rynków finansowych i towarowych, tworzeniu planów rozwoju przedsiębiorstw i ocenie projektów inwestycyjno-gospodarczych, wycenie przedsiębiorstw, instrumentów finansowych, nieruchomości i szacowaniu ryzyka, przygotowaniu rekomendacji inwestycyjnych i zarządzaniu portfelem aktywów oraz o innowacjach finansowych, zastosowaniu blockchaina w przedsiębiorstwach i jego znaczeniu dla gospodarki, a także roli kryptowalut w ekonomii.

Program studiów jest zgodny z wyzwaniami gospodarki 4.0 i wieloma wymaganiami do certyfikowanych egzaminów dla ekonomistów i finansistów w kraju i za granicą (doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, CFA, CIIA, CAI).

Student ma możliwość poznać innowacyjne metody nabywania umiejętności z zakresu analizy instrumentów finansowych, ryzyka, oceny projektów inwestycyjnych czy tworzenia raportów i wizualizacji danych. Nauczanie odbywa się metodą case study oraz w formie przygotowywanych projektów zespołowych, zaś proces dydaktyczny jest powiązany z aktualnymi wydarzeniami w gospodarkach oraz na rynkach finansowych, surowcowych i nieruchomości.

Praca po studiach na tym kierunku

 • instytucje finansowe (np. banki, biura maklerskie, fundusze inwestycyjne, giełdy)
 • działy analiz biznesowych przedsiębiorstw
 • działy analiz inwestycyjno-gospodarczych w korporacjach
 • firmy zajmujące się doradztwem: biznesowym, finansowym, podatkowym
 • instytucje Unii Europejskiej
 • jednostki samorządu terytorialnego na stanowiskach:
 • analityk finansowy w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach
 • analityk giełdowy i inwestycyjny
 • główny ekonomista banków i innych przedsiębiorstw
 • ekspert ekonomiczny w korporacjach międzynarodowych
 • doradca ekonomiczny, biznesowy, finansowy i podatkowy
 • dyrektor finansowy lub ekonomiczny, doradca w instytucjach unijnych oraz jednostkach
 • samorządu terytorialnego
 • zarządzający funduszami inwestycyjnymi, analityk papierów wartościowych
 • specjalista ds. ekonomicznych, finansowych i inwestycyjnych

Strona kierunku: DORADZTWO INWESTYCYJNO-GOSPODARCZE , Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Kraków. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Chcesz studiować w Krakowie i poznać inne rodzaje studiów? Przejdź do rodzaje studiów Kraków. Może zainteresujesz się informacjami o studiach z zakresu zarządzania lub studiami logistycznymi.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia