Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Program studiów na kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna obejmuje zagadnienia prawne oraz nauki z zakresu politologii i administracji.

O studiach: Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Studia kierunku samorząd terytorialny i polityka regionalna obejmują także podstawy wiedzy ekonomicznej i socjologicznej. W trakcie studiów studenci poznają mechanizmy funkcjonowania struktur administracji publicznej, zwłaszcza samorządowej, organów i instytucji Unii Europejskiej, jak również przesłanki i mechanizmy procesów rozwojowych w układzie terytorialnym (lokalnym i regionalnym). Poznają także prawne i praktyczne uwarunkowania procesów programowania i realizacji planów i strategii rozwojowych, w tym pozyskiwania środków finansowych na rozwój lokalny i regionalny ze źródeł krajowych i zagranicznych. Uzyskują szeroką wiedzę z zakresu zasad organizacji i funkcjonowania administracji publicznej oraz jej otoczenia instytucjonalnego.

Po studiach

Perspektywy zawodowe:

  • jednostki administracji publicznej – przede wszystkim samorządowej (zarówno gminnej i powiatowej, jak i wojewódzkiej), ale także rządowej, a zwłaszcza w urzędach obsługujących poszczególne organy administracji;
  • przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie gospodarki komunalnej;
  • organizacje gospodarcze i społeczne;
  • instytucje i organizacje międzynarodowe;
  • przedsiębiorstwa specjalizujące się we współpracy albo świadczące rozmaite usługi na rzecz jednostek samorządu terytorialnego.

Uczelnie, na których można studiować kierunek Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Informacje o kierunkach

Miasta, w których można studiować kierunek Samorząd terytorialny i polityka regionalna

Mogą Cię zainteresować

Ze względu na proponowaną tematykę studiów na tym kierunku zainteresować Was mogą także inne propozycje podobnych kierunków.

Przejdź do strony o studiach społecznych w Polsce, tam znajdziesz również dużo ciekawych informacji.