Kryminologia – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Kryminologia to interdyscyplinarna wiedza o przestępczości i innych zjawiskach patologicznych, które występują w otaczającej nas rzeczywistości, a jej studiowanie jest po prostu ciekawe i dające szerokie perspektywy zawodowe! Poważne przestępstwa, w tym zabójstwa, fałszerstwa, porwania, prostytucja, przestępczość zorganizowana, narkotykowa, gospodarcza, ale też samobójstwa, tajniki wiktymologii, kryminalistyki, wiedza o prawie, zwłaszcza prawie karnym, to jedynie przykłady tego, o czym uczą się studenci kryminologii.

Kierunek cechuje szczególnie przemyślany, skonsultowany z praktykami, a tym samym wyjątkowo atrakcyjny zestaw przedmiotów odkrywających przed studentami wiele ważnych i interesujących obszarów wiedzy, dla których poznania potrzeba jednak prawdziwego nimi zainteresowania! Jest to więc kierunek dla osób o nowatorskim podejściu do studiowania, kreatywnych, odważnych w poznawaniu świata i tego, co niestety w nim złe, bo taka jest przestępczość i inne patologiczne zjawiska społeczne, które zrozumiesz i dasz radę zmierzyć się z nim kończąc kryminologię.

Kryminologia to kierunek praktyczny, w programie którego przewidziane są praktyki zawodowe, których fundamentalnym celem jest wzbogacenie studentów wyposażonych w wiedzę teoretyczną w umiejętności i kompetencje praktyczne związane z kierunkiem studiów, niezbędne w dalszym ich życiu zawodowym. Docelowym miejscem praktyk dla studentów na kierunku Kryminologia są instytucje ochrony prawa, w szczególności Policja, Sądy, Prokuratury, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Straż miejska, Służba Więzienna, Służba Celno-Skarbowa, Żandarmeria Wojskowa, oraz inne liczne inspekcje i straże, ale także prywatny sektor ochrony osób i mienia oraz firmy detektywistyczne, jak również instytucje i organizacje działające na rzecz przeciwdziałania patologiom społecznym. Katalog ten jest niezwykle szeroki i otwarty. Student w trakcie praktyki zawodowej poznaje strukturę oraz specyfikę funkcjonowania instytucji oraz w możliwym do zrealizowania zakresie wykonuje specyficzne dla niej zadania praktyczne, tym samym doświadczając jej udziału w obszarze kryminologii. Przede wszystkim aktywnie uczestniczy w funkcjonowaniu jednostki przyjmującej na praktykę oraz kreatywnie rozwiązuje problemy prawne, społeczne oraz organizacyjne pojawiające się w toku jej działalności

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia społeczne Bydgoszcz
Studia prawnicze Bydgoszcz
Studia psychologiczne Bydgoszcz
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia