Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia prawnicze

Kryminologia – Uniwersytet w Białymstoku

Na interdyscyplinarnym kierunku kryminologia, proponowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zdobędziesz wszechstronną wiedzę o patologiach społecznych, przestępstwie jako szczególnej formie zachowania dewiacyjnego, przestępczości jako zjawisku społecznym, sprawcy i ofierze przestępstwa, instytucjach kontroli państwowej oraz mechanizmach kontroli społecznej.

Nauczysz się wyjaśniania przebiegu procesów społeczno-gospodarczo-politycznych oraz ich wpływu na przestępczość i patologie społeczne.

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę niezbędną do analizowania i rozstrzygania konkretnych problemów praktycznych oraz posiądziesz umiejętność diagnozowania oraz interpretowania zjawisk społecznych pod względem prawnym, etycznym, socjologicznym.

Jako absolwent nie tylko opanujesz język obcy na poziomie biegłości B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ), ale też zdobędziesz umiejętność posługiwania się specjalistyczną terminologią z zakresu prawa karnego i kryminologii.

Gdzie możesz pracować po kierunku kryminologia?

  • w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości,
  • w służbach mundurowych np. Policji, Straży Granicznej, Służbie Celno-Skarbowej, Służbie Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Krajowej Administracji Sądowej i innych,
  • w instytucjach rządowych i samorządowych,
  • w prywatnym sektorze bezpieczeństwa,
  • w organizacjach społecznych.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Białystok. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia społeczne Białystok
Uniwersytet w Białymstoku

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Kryminologia – Uniwersytet w Białymstoku

  • Ja mieszkam od paru lat w Norwegii, ale urodziłam się w Białymstoku i zawsze myślałam, że to tam będę studiować. Rozglądałam się nawet za uczelniami w pobliżu, ale wyjechałam za granicę i jakoś było mi nie po drodze. Koleżanka z pracy wysłała mi ostatnio linka do strony WSKZ, mają tam studia online z kryminologii I stopnia i właśnie się zapisałam. Materiały do nauki będą wgrywane na platformę, więc nie będę się musiała martwić, że ominę jakieś zajęcia, albo że będę musiała dojeżdżać, a na dodatek cały proces rekrutacji przeszłam też przez Internet. 

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia