Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia prawniczeTOP BiałystokTop studia

Administracja w Białymstoku

Gdzie studiować kierunek administracja w Białymstoku? Kandydaci zainteresowani studiami na kierunku administracja mają do wyboru trzy białostockie uczelnie. Wiedza prawnicza to ścieżka do stabilnej pracy i dobrych wynagrodzeń. Oferta zadowoli maturzystów.

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa.

Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Administracja na Uniwersytecie w Białymstoku

Na kierunku administracja poznasz zagadnienia prawa administracyjnego, finansów publicznych, dowiesz się jak funkcjonuje administracja rządowa i samorządowa, jakie jest znaczenie służb, inspekcji i straży. Będziesz wiedział jakie jest znaczenie współpracy między władzą wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą.

E-administracja to też wyzwanie, z którym się zmierzysz i zastanowisz jak zmienia się administracja dzięki procesom cywilizacyjnym takim jak nowe technologie.

Dowiesz się także jak wyglądają procesy rekrutacyjne i możliwość kariery w służbie publicznej. Będziesz świadomy jak prawo międzynarodowe kształtuje współczesną administrację i jakie wyzwania przed nią stawia. Będziesz mógł się zastanowić jakie są powiązania administracji z polityką.

Kierunek administracja na uczelniach niepaństwowych w Białymstoku

Dwie białostockie uczelnie proponują kandydatom studia na kierunku administracja. Akademia Podlaska w Białymstoku – Akademia Nauk Stosowanych oferuje na studiach licencjackich dwie ciekawe specjalności:

 • administracja samorządowa
 • administracja publiczna

Absolwent może znaleźć pracę m. in. w instytucjach rządowych i pozarządowych oraz w administracji biznesowej.

Studia w Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku (WANS) na kierunku administracja mają na celu przekazanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych z zakresu nauk o polityce i administracji, nauk prawnych oraz nauk pokrewnych.

Głównym celem kształcenia jest umożliwienie studentom nabycia wiedzy z zakresu nauk społecznych, umiejętności praktycznych oraz kompetencji zawodowych koniecznych do wykonywania obowiązków służbowych w charakterze specjalisty z zakresu administracji.

Student jest przygotowany do prowadzenia indywidualnej sprawy administracyjnej oraz dobrej komunikacji ze współpracownikami oraz interesariuszami, w tym klientami administracji.

Studiowanie na kierunku administracja zapewnia możliwość szerokiego poznania  zasad funkcjonowania otaczającej rzeczywistości, relacji między instytucjami państwa, samorządu i podmiotów prywatnych. Zrozumienie tych relacji daje możliwość sprawniejszego i skutecznego funkcjonowania jako obywatel, członek wspólnoty, lokalnej, działacz w organizacji pozarządowej, właściciel firmy.

Kierunek administracja w Białymstoku

Praca po kierunkach administracyjnych czeka przede wszystkim w strukturach rządowych i pozarządowych, np.:

 • w służbie cywilnej zatrudnianej m.in. w kancelarii premiera, poszczególnych urzędach ministerstw oraz przewodniczących komitetów wchodzących w skład rządu, centralnych urzędach organów rządowych oraz urzędach wojewódzkich, gmin, powiatów, miast na prawach powiatu czy urzędzie marszałkowskim,
 • w instytucjach samorządowej administracji publicznej czyli fundacjach, stowarzyszeniach,
 • w firmach prywatnych jako pracownik działu kadr i płac,
 • w instytucjach krajowych i międzynarodowych, które współpracują z organami Unii Europejskiej lub bezpośrednio jej krajami członkowskimi,
 • w biurach partii politycznych oraz biurach poselskich,
 • w placówkach kulturalnych w dziale administracyjnym,
 • w ramach własnej działalności gospodarczej

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Białystok. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Jeden komentarz do “Administracja w Białymstoku

 • Ja od października będę studiowała administrację na WSKZ i jestem bardzo ciekawa, co mnie czeka. Tę uczelnię wybrałam, bo kumpela podesłała mi ich ofertę. Ona studiowała tam podobny kierunek i była zadowolona. To są studia organizowane w formie online i to był kluczowy element mojej decyzji. Taka forma rozwiązała mój problem z przeprowadzką. A nauka polega na tym, że udostępniają Ci materiały na platformę, więc nie ma na sztywno ustalonych godzin, kiedy masz studiować, tylko uczysz się kiedy chcesz. 

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia