Kierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia techniczne

Mechanika i budowa maszyn – Politechnika Białostocka

Dzięki studiom na kierunku mechanika i budowa maszyn zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do zrozumienia oraz praktycznego wykorzystania zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn.

Na kierunku mechanika i budowa maszyn poznasz również zasady mechaniki, a także systemy komputerowe wspomagające projektowanie (CAD) i analizy inżynierskie (CAE). Będziesz przygotowany do realizacji procesów wytwarzania z użyciem systemu CAM i obrabiarek sterowanych numerycznie.

Jakie są perspektywy zawodowe po tym kierunku?

Absolwent tego kierunku będzie mógł m.in. podjąć pracę:

  • jako konstruktor, technolog,
  • na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie wykorzystania współczesnych systemów CAD, CAE oraz CAM,
  • w zakładach przemysłowych obróbki metali, przetwórstwa tworzyw sztucznych, biurach konstrukcyjnych oraz firmach projektowych,
  • na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie budowy, obsługi, naprawy i eksploatacji maszyn i pojazdów oraz specjalistycznego oprzyrządowania technologicznego,
  • w jednostkach projektowo-konstrukcyjnych i technologicznych, przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego i przemysłów pokrewnych, instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, jednostkach zajmujących się doradztwem oraz upowszechnianiem wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii wytwarzania.

Strona kierunku: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN , Politechnika Białostocka

Poznaj inne propozycje kierunków:
Politechnika Białostocka

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach technicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia techniczne Białystok. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia