Kierunki studiów WarszawaStudia techniczneStudia Warszawa

Mechanika i projektowanie maszyn – Politechnika Warszawska

Mechanika i projektowanie maszyn to ciekawa propozycja studiów technicznych dla zainteresowanych pracą w szeroko pojętym przemyśle maszynowym.

Studia na kierunku mechanika i projektowanie maszyn prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW). Program kształcenia obejmuje wykłady, ćwiczenia audytoryjne, laboratoria, ćwiczenia projektowe oraz praktyki i prace dyplomowe wraz z ich obronami.

Absolwent potrafi:

  • projektować części maszyn, mechanizmy i urządzenia z wykorzystaniem komputerowych narzędzi wspomagania projektowania CAD/CAM/CAE, a także przygotować dokumentację techniczną projektu;
  • formułować i rozwiązywać zadania inżynierskie z zakresu wytrzymałości materiałów i konstrukcji wykorzystując metody teoretyczne, eksperymentalne oraz obliczenia i symulacje komputerowe.

Perspektywy zawodowe:

  • biura projektowe czołowych firm i koncernów przemysłowych;
  • ośrodki badawczo-rozwojowe i centra technologiczne związane z szeroko pojętą inżynierią mechaniczną;
  • przemysł i transport lotniczy, przemysł kosmiczny, energetyka, przemysł maszynowy.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.meil.pw.edu.pl

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie

.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia