Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia społeczne

Nauki społeczne stosowane – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Nauki społeczne stosowane to nowoczesny kierunek studiów dla młodych, ambitnych, ciekawych świata ludzi, pozwalający poznawać jednocześnie perspektywę różnych dyscyplin społecznych.

Studia na kierunku Nauki społeczne stosowane, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, przekazują wiedzę i umiejętności z zakresu nauk o polityce i administracji, socjologii, ekonomii oraz psychologii w aspekcie metodologii i narzędzi badawczych właściwych dla każdej z tych dyscyplin.  

Atuty kierunku:

  • Interdyscyplinarność. Jeśli wiele zagadnień społecznych interesuje Cię jednocześnie i nie chcesz z niczego rezygnować – te studia pozwolą Ci wszystko pogodzić. Poznasz podstawy nauk o polityce, socjologii, ekonomii i psychologii, zrozumiesz, w jaki sposób pozornie odległe zagadnienia łączą się ze sobą.  
  • Praca z danymi i zarządzanie informacjami. Nauczysz się, w jaki sposób generować nową wiedzę, analizować dane i nie pogubić się w zalewie informacji, poznasz narzędzia, dzięki którym będziesz specjalizować się w badaniu interesujących Cię zagadnień. 
  • Praca metodą portfolio. W trakcie studiów przygotujesz wiele projektów badawczych, z których wybierzesz  te, które będą najlepiej prezentować Twoje indywidualne predyspozycje i osiągnięcia oraz dokumentować przebieg Twojego kształcenia. Twój przyszły pracodawca zobaczy nie tylko standardowe CV ale też dowie się co potrafisz zrobić i jakie masz doświadczenia badawcze. 
  • Laboratoria i warsztaty, nauka poprzez działanie. Uczymy przez dyskusje, działanie, pracę w terenie i rozwiązywanie problemów. Wykłady są tylko wtedy, gdy to naprawdę niezbędne. Większość Twoich zajęć będzie odbywać się w formie warsztatów, laboratoriów, symulacji i ćwiczeń.  

Proponowane studia zapewnią przygotowanie do każdego etapu pracy z danymi: planowania procesu badawczego, refleksji nad metodyką badań, doboru i konstrukcji narzędzi badawczych, zastosowania narzędzi badawczych do pozyskania danych, pracy w terenie, kodowania, tworzenia baz danych i wykorzystania istniejących baz danych, doboru narzędzi analitycznych i statystycznych do obróbki i analizy danych oraz wnioskowania na podstawie danych i przygotowania raportów badawczych.

Jeśli zechcesz od razu po licencjacie spróbować swoich sił na rynku pracy, dobrze poradzisz sobie na stanowiskach, w których wymagana jest umiejętność pozyskiwania, analizy i prezentacji danych, prowadzenia projektów badawczych samodzielnie i w zespołach.  

Tego typu kompetencje poszukiwane są w profesjonalnych organizacjach pozarządowych, administracji publicznej i samorządach oraz w biznesie. Przykładowe zadania zawodowe, do których przygotuje Cię ten kierunek to: prowadzenie audytu i audytu społecznego, opracowywanie diagnoz społecznych, badanie potrzeb i opinii klientów, projektowanie usług społecznych i biznesowych, badanie opinii publicznej, prowadzenie sondaży społecznych itp.

Perspektywy zawodowe:

  • administracja publiczna,
  • administracja samorządowa,
  • organizacje pozarządowe,
  • biznes.

Kierunek Nauki społeczne stosowane w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia