Kierunki studiów WrocławnewStudia medyczneStudia Wrocław

Ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Zawód ratownika medycznego uzyskał w dobie pandemii dodatkowe punkty prestiżu. O ratownikach było głośno, bo w imię pomocy ludziom chorym na COVID często okazywali godne szacunku poświęcenie. Warto poznać uczelnie we Wrocławiu, które proponują kandydatom studia na kierunku ratownictwo medyczne!

We Wrocławiu można znaleźć kierunek ratownictwo medyczne w ofercie dwóch uczelni. Kształcenie prowadzą Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna.

W trakcie studiów przekazywana jest wiedza i kształtowane są umiejętności praktyczne niezbędne do pracy w zawodzie ratownika medycznego. Ich ukończenie wymaga opanowania dużej wiedzy teoretycznej z zakresu ratownictwa medycznego
i specjalistycznego, medycyny ratunkowej, wielu umiejętności praktycznych oraz sprawności psychofizycznej.

Czekają cię przedmioty z podstawowej wiedzy o człowieku (jak anatomia czy fizjologia), przedmioty kierunkowe (np. medyczne czynności ratunkowe wykonywane na zaawansowanych fantomach) i wiele przedmiotów klinicznych na oddziałach szpitalnych.

Chcesz poznać szczegóły – wybierz kierunek i uczelnię z listy poniżej.

Kierunek ratownictwo medyczne we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dietetyka w Opolu

Prestiż zawodu dietetyka może nie dorównuje prestiżowi lekarza, farmaceuty, pielęgniarki…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia