Kierunki studiów Warszawarodzaje studiów WarszawaStudiaStudia artystyczneStudia Warszawa

Studia artystyczne w Warszawie

Dla kandydatów na studia artystyczne w Warszawie jest całkiem sporo propozycji. Artystyczne kierunki studiów oferują m.in. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, czy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Bogatą propozycję posiada również Warszawska Szkoła Filmowa.

Wybierasz się na studia artystyczne w Warszawie? Ilość kierunków studiów z tego zakresu dostępnych w naszej stolicy jest doprawdy imponująca! Możesz wybrać uczelnie państwowe, takie jak Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, czy Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, albo skorzystać z ciekawych propozycji przygotowanych przez uczelnie prywatne, tak jak np. Akademia Finansów i Biznesu Vistula i Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Grafika w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Na kierunku grafika, który prowadzi AFiB Vistula w Warszawie, opanujesz warsztatowe techniki druku, umiejętności w zakresie rysunku, malarstwa, ilustracji i fotografii. Nauczysz się korzystać z wybranych środków przekazu i narzędzi. Rozwiniesz artystyczną niezależność i gotowość do samodzielnej pracy twórczej. Zrozumiesz specyfikę zarówno rynku artystycznego, jak i branży reklamowej. Poznasz także regulacje i zasady prawa o ochronie własności intelektualnej.

Studia dają też możliwość poświęcenia się grafice komputerowej – interdyscyplinarnej, dzięki czemu zdobędziesz wiedzę niezbędną w branży reklamowej. Zyskasz kompetencje i doświadczenie niezbędne w projektowaniu komunikacji wizualnej. Nauczysz się wykorzystywać grafikę komputerową w reklamie i marketingu. Poznasz specyfikę i wymogi techniczne, merytoryczne i artystyczne komercyjnych zadań realizowanych na rynku projektowym.

Specjalności:

Perspektywy zawodowe – grafika artystyczna:

 • ilustrator,
 • artysta grafik warsztatowy,
 • projektant w instytucjach kulturalno-artystycznych (m.in. galerie, teatry),
 • fotograf,
 • nauczyciel sztuki, rysunku i malarstwa,
 • animator kultury,
 • pracownik domu kultury, świetlicy artystycznej,
 • organizator warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych,
 • instruktor zajęć plastycznych,
 • ilustrator w instytucjach, artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych.

Perspektywy zawodowe – grafika interdyscyplinarna:

 • projektant w wydawnictwach,
 • projektant w artystycznych studiach projektowych, agencjach reklamowych i instytucjach kulturalno-artystycznych,
 • grafik w drukarniach,
 • specjalista ds. DTP,
 • grafik kreatywny,
 • art director,
 • projektant gier komputerowych,
 • projektant grafiki i multimediów,
 • nauczyciel projektowania graficznego lub grafiki komputerowej,
 • organizator warsztatów projektowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wzornictwo w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Na kierunku studiów wzornictwo, który ma w swojej ofercie WSEiZ w Warszawie, studenci uczą się projektować przedmioty codziennego użytku, ubiory, biżuterię, meble, pojazdy, elementy małej architektury, opakowania czy reklamy. Poznają także zagadnienia z zakresu komunikacji wizualnej i projektowania przestrzeni. Zdobywają również umiejętności definiowania problemów, dokonywania syntezy, formułowania koncepcji oraz tworzenia i komunikowania własnych rozwiązań, czego warunkiem koniecznym jest umiejętność zdefiniowania formy produktu.

Specjalności:

Absolwent będzie przygotowany do:

 • wykonywania pracy w zakresie projektowania wzornictwa i komunikacji wizualnej,
 • podjęcia pracy w zespole projektowym, agencjach reklamowych, redakcjach i wydawnictwach,
 • otworzenia i prowadzenia samodzielnej praktyki designerskiej.

Sztuka mediów w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Studia na kierunku sztuka mediów, które proponuje ASP w Warszawie, kładą nacisk na przekazywanie wiedzy i umiejętności warsztatowych oraz analizę, rozpoznanie i zastosowanie mediów pod kątem nośności przekazu artystycznego. Rozwijana jest także świadomość wyboru źródeł inspiracji i wrażliwości audiowizualnej studentów w odniesieniu do współczesnych koncepcji obrazu i dźwięku. Program obejmuje kształtowanie umiejętności analizy dzieł sztuki pod względem formalnym, percepcyjnym i ich funkcjonowania w przestrzeni kultury, uczy także samodzielnego realizowania oraz prezentacji projektów artystycznych i współpracy zespołowej.

Obok specjalistycznych sal komputerowych Wydział Sztuki Mediów posiada studio fotograficzne, greenbox, salę kinową, dobrze wyposażone w instrumentarium najnowszej generacji pozwalające na nabycie umiejętności m.in. z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej, wideo, animacji 2D i 3D, wirtualnej rzeczywistości (VR), poszerzonej rzeczywistości (AD), rejestracji, przetwarzania i transmisji obrazu i dźwięku, obsługi programów komputerowych i ich zastosowania.


Dowiedz się więcej o artystycznych kierunkach studiów dostępnych w Warszawie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów artystycznych w Warszawie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Warszawa. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia