Kierunki studiów Rzeszówrodzaje studiów RzeszówStudiaStudia geograficzneStudia Rzeszów

Studia geograficzne w Rzeszowie

Studia geograficzne w ofercie rzeszowskich uczelni to kierunek geodezja i planowanie przestrzenne. Oferta tych studiów znajduje się wśród propozycji Politechniki Rzeszowskiej.

Studia geograficzne w Rzeszowie oprócz wspomnianej w nagłówku Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej proponuje na kierunku geodezja i planowanie przestrzenne państwowa Politechnika Rzeszowska.

Geodezja i planowanie przestrzenne na Politechnice Rzeszowskiej

Program studiów na tym kierunku zakłada sekwencyjne budowanie wiedzy i kształtowanie coraz bardziej zaawansowanych umiejętności praktycznych.

Na 1 i 2 semestrze studiów I stopnia realizowane są przede wszystkim przedmioty kształcenia ogólnego, na 3 i 4 realizowane są przedmioty kierunkowe, natomiast na semestrach 5, 6,7 przedmioty specjalnościowe. Dobór treści programowych, szczególnie w zakresie umiejętności i kompetencji społecznych, jest ściśle związany z profilem kształcenia i potrzebami rynku pracy, co potwierdzają w szczególności treści kształcenia przedmiotów specjalnościowych. Wyróżnikiem kształcenia na tym kierunku jest duża ilość praktyk – w trakcie 4 semestru (3 miesiące) i w trakcie 7 semestru (3 miesiące).

Kierunki studiów geograficznych w Rzeszowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Rzeszów. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Czytaj również

Geoarcheologia w Lublinie

Kierunek geoarcheologia to interdyscyplinarna propozycja łącząca nauki historyczne, geograficzne i…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia