Studia techniczne w Szczecinie

Kierunki studiów technicznych w Szczecinie to przede wszystkim propozycje dwóch uczelni państwowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) oraz Politechniki Morskiej w Szczecinie. Przykładowe kierunki techniczne do wyboru dla kandydatów na studia w Szczecinie: mechatronika, oceanotechnika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, energetyka, by wymienić tylko te popularniejsze.

Warto jednak poznać więcej kierunków technicznych, które proponują szczecińskie uczelnie. Nieliczne są propozycje kierunków technicznych na szczecińskich uczelniach niepaństwowych.

Kierunki studiów technicznych w Szczecinie

Masz całkiem spory wybór. W porównaniu z wieloma innymi miastami akademickimi oferta uczelni szczecińskich jest naprawdę ciekawa. Oczywiście przeważają te, które proponuje ZUT i Politechnika Morska w Szczecinie. Niektóre z kierunków mają charakter unikatowy tak jak: budowa jachtów inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych czy nawigacja.

Celem kształcenia studiów I stopnia na kierunku Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych jest przygotowanie kadry, która będzie gotowa do podjęcia wyzwań jakie stawia eksploatacja nowoczesnych pojazdów bojowych i specjalnych, w które wyposażone są Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna i Policja, a także firmy wykonujące specjalistyczne prace przy użyciu takiego sprzętu. Realizacja tak sformułowanych celów będzie prowadzona przez doświadczoną kadrę akademicką oraz praktyków prowadzących eksploatację pojazdów bojowych i specjalnych w resortach MON i MSWiA.

By wybrać z głową coś dobrego dla siebie po maturze warto poczytać o tych kierunkach. Ich lista poniżej.

Lista kierunków technicznych na uczelniach w Szczecinie 2023

Może zainteresuje cię nowy kierunek studiów na Wydziale  Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT – Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich:

Współczesny przemysł oczekuje od inżynierów – projektantów nie tylko znajomości zasad projektowania wyrobów, zasad mechaniki i wytrzymałości materiałów czy modelowania 3D. Ogromnym atutem jest dziś również szeroka wiedza z zakresu materiałów konstrukcyjnych i praktyczna umiejętność przewidywania ich zachowania w warunkach eksploatacji. A wszystko to, by tworzyć trwałe i bezpieczne konstrukcje o różnym przeznaczeniu. Takich właśnie specjalistów potrzebuje dzisiaj przemysł wytwórczy: motoryzacyjny, szkutniczy, maszynowy, energetyczny, chemiczny, medyczny, transportowy, konstrukcji morskich, a nawet przemysł opakowaniowy czy tekstylny.
Nasz nowy kierunek łączy wiedzę i umiejętności z obszaru inżynierii mechanicznej i inżynierii materiałowej, kształcąc unikatowych w skali kraju inżynierów.

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia