Kierunki studiów SzczecinNowerodzaje studiów SzczecinStudiaStudia SzczecinStudia techniczne

Studia techniczne w Szczecinie

Studia techniczne w Szczecinie to przede wszystkim propozycje dwóch uczelni państwowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) oraz Politechniki Morskiej w Szczecinie. Przykładowe kierunki techniczne do wyboru dla kandydatów na studia w Szczecinie: mechatronika, oceanotechnika, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka, energetyka, by wymienić tylko te popularniejsze.

Warto jednak poznać więcej kierunków technicznych, które proponują szczecińskie uczelnie. Nieliczne są propozycje kierunków technicznych na szczecińskich uczelniach niepaństwowych. Przejdź do szczegółów i dowiedz się więcej o tym, co mogą dać Ci studia techniczne!

Kierunki studiów technicznych w Szczecinie

Masz całkiem spory wybór. W porównaniu z wieloma innymi miastami akademickimi oferta uczelni szczecińskich jest naprawdę ciekawa. Oczywiście przeważają te, które proponuje ZUT i Politechnika Morska w Szczecinie. Niektóre z kierunków mają charakter unikatowy tak jak: budowa jachtów inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych czy nawigacja.

Celem kształcenia studiów I stopnia na kierunku Inżynieria pojazdów bojowych i specjalnych jest przygotowanie kadry, która będzie gotowa do podjęcia wyzwań jakie stawia eksploatacja nowoczesnych pojazdów bojowych i specjalnych, w które wyposażone są Siły Zbrojne RP, Straż Pożarna i Policja, a także firmy wykonujące specjalistyczne prace przy użyciu takiego sprzętu. Realizacja tak sformułowanych celów będzie prowadzona przez doświadczoną kadrę akademicką oraz praktyków prowadzących eksploatację pojazdów bojowych i specjalnych w resortach MON i MSWiA.

Architektura na ZUT w Szczecinie

Studenci kierunku architektura na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym zdobywają interdyscyplinarną wiedzę otwierającą wiele możliwości na rynku pracy, a w szczególności pozwalającą podjąć pracę zawodową w zakresie architektury, urbanistyki i sztuki oraz czynnie uczestniczyć w procesie inwestycyjnym w budownictwie. Program studiów obejmuje przedmioty projektowe, inżynieryjne oraz artystyczne.

Perspektywy zawodowe – wiedza nabyta w trakcie studiów na kierunku architektura umożliwia absolwentom podjęcie:

  • własnej działalności zawodowej we współpracy z projektantami posiadającymi uprawnienia budowlane,
  • zatrudnienia w biurach projektów oraz w jednostkach planowania w organach samorządu terytorialnego,
  • zatrudnienia w przedsiębiorstwach budowlanych (deweloperskich),
  • pracy w szkolnictwie średnim i wyższym.

Mechanika i budowa maszyna na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn, który prowadzi Politechnika Morska w Szczecinie, poznają kwestie umożliwiające bieżącą obsługę, zarządzanie oraz diagnozowanie urządzeń typowych dla siłowni okrętowej. Daje to absolwentom możliwość wyboru miejsca pracy począwszy od typowej ścieżki kariery w charakterze członka kadry oficerskiej statku, poprzez pracę w firmach naprawczo-serwisowych, na założeniu własnej działalności gospodarczej kończąc.

W trakcie studiów studenci nabywają kwalifikacji w zakresie obsługiwania siłowni okrętowych. Kwalifikacje te, po uzupełnieniu wymaganej praktyki na morzu zostają potwierdzone dyplomem oficera mechanika wachtowego wydanym przez odpowiedni organ administracji morskiej, pozwalając na pracę w składzie członków załóg obiektów pływających jako oficer mechanik okrętowy.

Losy dotychczasowych absolwentów wykazują, że potrafią oni dobrze funkcjonować nie tylko w obszarach specyficznych dla gospodarki morskiej, ale również w energetyce, przemyśle wydobywczym, czy też przemyśle przetwórczo-chemicznym, wszędzie tam, gdzie potrzebne są wiedza i umiejętności z zakresu eksploatacji, diagnostyki i napraw urządzeń mechanicznych.

Inżynieria zarządzania na Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie

Wybierając kierunek inżynieria zarządzania, który ma w swojej ofercie Uniwersytet WSB Merito Szczecin, nauczysz się m.in. dokonywania pomiarów, obliczeń inżynierskich oraz analizy wyników. Będziesz także wykorzystywać narzędzia informatyczne oraz komputerowe metody wspomagania projektowania i modelowania procesów przy użyciu takich programów, jak AutoCAD, SAP, Comarch ERP, ARIS, Statistica, Systems2win.

Inne ważne zdobywane umiejętności to dokonywanie wstępnej analizy ekonomicznej podejmowanych działań inżynierskich oraz efektywna praca w zespole, rozwijanie umiejętności interpersonalnych i kompetencji z obszaru organizacji i zarządzania.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Ekoinżynieria i ekoenergetyka
  • Inżynieria zarządzania jakością w produkcji i usługach
  • Inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi

By wybrać z głową coś dobrego dla siebie po maturze warto poczytać o tych kierunkach. Ich lista poniżej.

Lista kierunków technicznych na uczelniach w Szczecinie 2024

Może zainteresuje cię nowy kierunek studiów na Wydziale  Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT – Projektowanie materiałowe w konstrukcjach inżynierskich:

Współczesny przemysł oczekuje od inżynierów – projektantów nie tylko znajomości zasad projektowania wyrobów, zasad mechaniki i wytrzymałości materiałów czy modelowania 3D. Ogromnym atutem jest dziś również szeroka wiedza z zakresu materiałów konstrukcyjnych i praktyczna umiejętność przewidywania ich zachowania w warunkach eksploatacji. A wszystko to, by tworzyć trwałe i bezpieczne konstrukcje o różnym przeznaczeniu. Takich właśnie specjalistów potrzebuje dzisiaj przemysł wytwórczy: motoryzacyjny, szkutniczy, maszynowy, energetyczny, chemiczny, medyczny, transportowy, konstrukcji morskich, a nawet przemysł opakowaniowy czy tekstylny.
Nasz nowy kierunek łączy wiedzę i umiejętności z obszaru inżynierii mechanicznej i inżynierii materiałowej, kształcąc unikatowych w skali kraju inżynierów.

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia