Kierunki studiów Częstochowanewrodzaje studiów CzęstochowaStudiaStudia CzęstochowaStudia z zarządzania

Studia z zarządzania w Częstochowie

Studia z zarządzania można w Częstochowie podjąć na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Tu popularny kierunek zarządzanie i także kierunek zarządzanie w turystyce i sporcie.

Studia z zarządzania należą do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W czołówce kierunków, którymi interesują się absolwenci szkół średnich znajdziecie kierunek zarządzanie jak również kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Oba znajdują się w ofercie Politechniki Częstochowskiej. Ta największa w regionie uczelnia techniczna pozwala również na studiowanie takich kierunków jak m.in. zarządzanie środowiskiem, zarządzanie w turystyce i sporcie.

Zarządzanie na Politechnice Częstochowskiej

Studia na kierunku zarządzanie, które ma w swojej ofercie Politechnika Częstochowska, pozwalają zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu i naukach pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości, problemów funkcjonowania organizacji – przedsiębiorstw, instytucji publicznych, organizacji non-profit. W trakcie studiów zostaniesz przygotowany do realizacji podstawowych funkcji zarządzania procesami, przedsięwzięciami w organizacjach o charakterze gospodarczym, administracyjnym oraz instytucjami publicznymi i samorządowymi. 

Specjalności:

 • Przedsiębiorczość i zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie działalnością marketingową przedsiębiorstwa
 • Zarządzanie instytucjami publicznymi i samorządowymi
 • Zarządzanie kadrami

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Częstochowskiej

Ten kierunek studiów proponowany przez PCz pozwala zdobyć unikatowe, pożądane przez przedsiębiorców, połączenie kompetencji technicznych, zarządczych i informatycznych. Studia te przygotowują na aktualne, jak i przyszłe potrzeby zgłaszane przez pracodawców. Będziesz również gotowy do pełnienia funkcji kierowniczych oraz do nadzorowania procesów oraz projektów.

Zakresy kształcenia:

 • Zarządzanie systemami produkcyjnymi
 • Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie

Perspektywy zawodowe:

 • przedsiębiorstwa produkcyjne,
 • przedsiębiorstwa handlowe,
 • przedsiębiorstwa usługowe,
 • jednostki doradcze i projektowe,
 • jednostki administracji w których wymagana jest wiedza techniczna i umiejętności organizacyjne.


Dowiedz się więcej o kierunkach studiów z zarządzania dostępnych w Częstochowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów z zarządzania w Częstochowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia zarządzanie Częstochowa. Interesujesz się problemami zarządzania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia z zarządzania w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia