Kierunki studiów WarszawaStudia medyczneStudia Warszawa

Techniki dentystyczne – Warszawski Uniwersytet Medyczny

Jeśli interesują Cię studia medyczne w Warszawie i myślisz o tym, by w przyszłości pracować jako technik dentystyczny – sprawdź propozycję studiów na WUM.

Techniki dentystyczne – kierunek proponowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny to studia z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej. Nauczanie techniki dentystycznej uwzględnia efekty kształcenia niezbędne do wykonywania zawodu technika dentystycznego a osoba, która ukończyła studia legitymuje się między innymi umiejętnością wykonywania protez i aparatów jako środków profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych układu stomatognatycznego, na podstawie dostarczonych wycisków i według zaleceń lekarza dentysty.

Absolwent posiada umiejętność ścisłej współpracy z lekarzem dentystą i zespołem stomatologicznym oraz wiedzę w zakresie współczesnej techniki dentystycznej, umiejętności dostrzegania i wdrażania nowych metod i technologii, zgodnych z rozwojem nauk medycznych, w szczególności dyscyplin stomatologicznych i zapotrzebowań leczniczych. Po nabyciu odpowiedniej praktyki, absolwent może kierować pracownią techniki dentystycznej, w oparciu o obowiązujące normatywy oraz organizować szkolenia zawodowe.

Kierunek techniki dentystyczne w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia