Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia turystyczne

Turystyka i rekreacja w Łodzi

Chcesz wybrać studia na kierunku turystyka i rekreacja w Łodzi? Zastanawiasz się, która łódzka uczelnia będzie dla Ciebie najlepszym wyborem?

Studia na kierunku turystyka i rekreacja proponują kandydatom Uniwersytet Łódzki oraz uczelnia niepubliczna – Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Dowiedz się więcej!

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Łódzkim (UŁ)

Głównym celem kształcenia na kierunku turystyka i rekreacja, proponowanym przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, jest wyposażenie absolwenta w wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, umożliwiające samodzielne, podstawowe badanie, analizowanie i syntetyzowanie relacji kształtujących przestrzeń turystyczną i rekreacyjną, w tym prawidłowe rozumienie wzajemnych relacji między środowiskiem przyrodniczym i antropogenicznym a działalnością gospodarczą człowieka, dynamiki tych relacji oraz ich wpływu na zmiany w funkcjonowaniu przestrzeni turystycznej i rekreacyjnej, zróżnicowanej terytorialnie.

Studia obejmują moduły podzielone na przedmioty ogólnouczelniane, podstawowe, fakultatywne i specjalnościowe. W module zajęć praktycznych szczególną wagę przyłożono do ćwiczeń terenowych (obejmujących zarówno aspekty poznawcze, jak i praktyczne) oraz praktyk zawodowych.

W ramach przedmiotów fakultatywnych  wiedza przekazywana studentom ma charakter specjalistyczny, związana jest z dorobkiem i osiągnięciami kadry naukowej Instytutu Geografii Miast i Turyzmu oraz kadry współpracującej z Instytutem, reprezentującej zawody branżowe, posiadającej wiedzę i doświadczenie praktyczne.

Wszyscy studenci realizują kurs instruktora rekreacji ruchowej w wybranej dyscyplinie (np. instruktor pływania, fitness, piłki siatkowej i w innych dyscyplinach zaproponowanych przez SWFiS UŁ) oraz kurs pilota wycieczek.

Specjalności:

 • Organizacja turystyki – wykształcenie w zakresie organizacji turystyki w różnych jej odmianach;
 • Organizator hotelarstwa – wykształcenie w zakresie organizacji hotelarstwa;
 • Organizator rekreacji – wykształcenie w zakresie organizacji rekreacji, w tym rekreacji w mieście, animacji czasu wolnego.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta tego kierunku? Zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami uzyskanymi podczas studiów I stopnia, absolwent jest przygotowany do organizacji i obsługi turystyki, hotelarstwa, gastronomii i rekreacji, prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz do pracy na stanowiskach różnych szczebli, związanych z turystyką, hotelarstwem i rekreacją, w szczególności w:

 • biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych, centrach rekreacji, centrach informacji turystycznej, innych obiektach turystycznych, noclegowych i rekreacyjnych,
 • jednostkach organizujących i obsługujących ruch turystyczny oraz rekreację,
 • jednostkach organizujących i obsługujących przestrzeń turystyczną i rekreacyjną,
 • administracji rządowej i samorządowej,
 • organizacjach pozarządowych, fundacjach i stowarzyszeniach,
 • przedsiębiorstwach i instytucjach organizujących produkty turystyczne i rekreacyjne,
 • szkolnictwie zawodowym.

Turystyka i rekreacja na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE)

Jeśli zdecydujesz się na studia turystyka i rekreacja w AHE w Łodzi, nauczysz się przygotowywać, promować oraz sprzedawać oferty i usługi turystyczne oraz zdobędziesz wiedzę z dziedziny ekonomii, zarządzania, marketingu, PR i promocji w obszarze turystyki.

Dzięki praktykom zdobędziesz praktyczne doświadczenie w zakresie funkcjonowania hotelu, pensjonatu czy gospodarstwa agroturystycznego, zarządzania gastronomią, funkcjonowania ośrodków sanatoryjnych, SPA & Wellness.

Specjalności:

 • Marketing i organizacja usług turystycznych;
 • Zarządzanie w branży HoReCa (Hotel, Restauracja, Catering).

Po studiach na tym kierunku znajdziesz pracę m.in. w:

 • hotelach, hostelach, motelach, pensjonatach, kempingach, schroniskach turystycznych na całym świecie;
 • ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, kolonijnych i sportowych;
 • restauracjach, firmach świadczących usługi gastronomiczne i cateringowe;
 • biurach podróży, agencjach turystycznych, agencjach touroperatorów;
 • ośrodkach spa i wellness, sanatoryjnych i rehabilitacyjnych;
 • firmach promocyjno-marketingowych związanyach z branżą turystyczną;
 • instytucjach samorządowych zajmujących się turystyką i promocją regionów.

Kierunek turystyka i rekreacja w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Łódź. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia