NoweRankingiUczelnie Gdańsk

Uniwersytet Gdański awansuje w QS World University Rankings 2025

Aż o 100 miejsc awansował Uniwersytet Gdański w najnowszym rankingu QS World University Rankings 2025. Jak wypadły inne polskie uczelnie?

Uniwersytet Gdański z dumą informuje, że awansował o 100 miejsc w górę w najnowszej edycji prestiżowego rankingu QS World University Rankings 2025. To największy skok w górę wśród polskich uczelni z pierwszego tysiąca zestawienia.

– Awans potwierdził wybraną przez nas i konsekwentnie realizowaną politykę rozwoju naszej Uczelni – mówi Rektor prof. Piotr Stepnowski. O klasyfikację w tegorocznej edycji rankingu ubiegało się aż 5663 uczelni wyższych z całego świata, a ostatecznie zakwalifikowano jedynie 1503 z nich.

W tegorocznej edycji rankingu znalazły się 22 polskie uczelnie wyższe (tyle samo, co w roku ubiegłym), spośród których najlepiej oceniono Uniwersytet Warszawski (258 pozycja na świecie), Uniwersytet Jagielloński (312) oraz Politechnikę Warszawską (527). Podium krajowe nie zmieniło się względem ubiegłego roku.

W przedziale 851-900 obok UG znalazły się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i Uniwersytet Wrocławski.

Uniwersytet Gdański poprawił ogólny wynik punktowy (overall score) z 10,6 w roku 2023 do 13,4 obecnie. Wskaźnikami najlepiej ocenianymi w ujęciu światowym okazały się dla UG udział w międzynarodowych sieciach badawczych (476) oraz zagadnienia zrównoważonego rozwoju (483).

Pełne zestawienie rankingu QS World University Rankings 2025 na stronie: www.topuniversities.com/world-university-rankings

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia